Експерт побачив ознаки централізації в додаткових комісіях Uniswap

Експерт побачив ознаки централізації в додаткових комісіях Uniswap - INFBusiness

Введення Uniswap комісії на свопи спрямоване не на отримання додаткового прибутку, а на фінансування подальшого розвитку екосистеми. Але рішення є “централізованим”, вважає дослідник під ніком Haotian.

На його думку, такий підхід диктують витрати на розробку і підтримку фронтенду, застосунків і стратегія розширення лінійки продуктів. Компенсувати операційні та інші витрати ефективно можна тільки через додаткові збори, вважає експерт.

Haotian зазначив, що Uniswap Labs і Uniswap – це різні об’єкти. Тільки протокол є децентралізованим, а застосунки та користувацький інтерфейс фактично належать компанії, тому вона має право ухвалювати щодо них односторонні рішення.

“Додаткові збори, ймовірно, тільки початок “централізованих” заходів. Реалізація стратегій KYC для цих каналів неминуча, оскільки жодна компанія не може уникнути проблем із комплаєнсом. Комісія в 0,15% була оголошена без голосування, що говорить багато про що”, – заявив експерт.

За його словами, розширення прав і можливостей власників токена управління UNI так і не відбулося. При цьому Haotian упевнений, що голосування спільноти в будь-якому разі не може вплинути на “офіційну” позицію.

“Коротше кажучи, це трагедія для власників токенів”, – додав експерт.

У користувачів залишаються можливості для обходу введених зборів на свопи. Вони можуть використовувати сторонні гаманці або DEX-агрегатори, які безпосередньо взаємодіють із бекендом протоколу, вказав Haotian. Комісія стосується операцій через Uniswap Wallet і призначений для користувача інтерфейс (фронтенд).

Однак буде серйозний ризик зіткнутися з шахрайством у спробах уникнути комісії через поширення фішингових пропозицій, прогнозує експерт.

“Ринок зрештою покаже, що оплата додаткових 0,15% за вибір офіційної Uniswap може виявитися найбезпечнішим і найнадійнішим варіантом”, – вважає він.

Нагадаємо, що у серпні суд відхилив колективний позов проти Uniswap.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *