Українські громади хочуть спонукати до реалізації спільних соціальних проєктів: чому це важливо

Українські громади хочуть спонукати до реалізації спільних соціальних проєктів: чому це важливо - INFBusiness

Реалізація спільних проєктів та
залучення іноземних інвестицій

В Україні хочуть спонукати громади активніше утворювати спільні комунальні підприємства, зокрема в галузі охорони здоров’я, об’єднувати зусилля з утилізації сміття, а також застосовувати інші практики співробітництва на місцях. Для цього планують вдосконалити відповідний закон.

Про це під час обговорення впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад» під час воєнного стану розповіла Готова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

В Україні оновлять житлову політику за стандартами ЄС. Влада розпочинає публічні консультації

За її словами, Закон «Про співробітництво територіальних громад», який став законодавчою основою для об’єднання зусиль громад для вирішення складних питань, було прийнято 14 червня 2014 року і він став одним з передових у напрямку децентралізації. За цей час громади уклали тисячі договорів про міжмуніципальне співробітництво, форми якого стають все складнішими з погляду реалізації.

«Тільки протягом лютого 2023 року 630 громад уклали більше ніж 430 договорів про міжмуніципальне співробітництво. Однак деякі все ще не почали застосовувати цей інструмент попри те, що цього потребує подальше просування реформи децентралізації. Нам важливо дати їм рекомендації, щоб розширити можливості застосування такого інструменту, зокрема і залучення донорських та інвестиційних коштів в важливі проєкти на місцях», – переконана парламентарка.

Іншим важливим фактором на користь перегляду законодавства стала поява за 10 років нових сучасних форм можливої співпраці, а також повномасштабне вторгнення, що внесло дуже значні корективи у життєдіяльності громад.

За словами очільниці профільного комітету, у громадах подекуди все ще вважають створення спільних комунальних установ, закладів, організацій і реалізацію спільних інфраструктурних об’єктів досить складною формою міжмуніципального співробітництва, однак майже третина громад вже мають такий досвід і планують його продовжувати.

На користь укладання договорів про співробітництво говорить і фінансова мотивація – велика кількість проєктів, які стосуються відновлення, вже внесені до цифрової екосистеми відбудови України DREAM. Тому чим більше проєктів, що стосуватимуться саме співробітництва на рівні громад, тим більше фінансування на це можна буде залучити, адже донорам цікавіше працювати з комплексними і глобальними проєктами, вважає Олена Шуляк.

Електронна система в будівництві замість чиновника: українці все більше звертаються за адмінпослугами в ЄДЕССБ

Регіонами, в яких за минулий рік уклали найбільше договорів про міжмуніципальне співробітництво, є Рівненщина, Дніпропетровщина і Полтавщина і згідно з результатами опитування громад, найефективнішою формою співробітництва визнано спільне фінансування утримання підприємств, установ, організацій комунальної форми власності. При цьому найскладнішою формою громади сьогодні вважають утворення суб‘єктного співробітництва – спільного органу управління.

«Однією з найбільш популярних форм є реалізація спільних проєктів. Ви бачите, що дуже велика кількість громад працює у напрямку спільного фінансування і утримання підприємства, яке належить одній з територій, а інша територія, відповідно, приєднується, щоб це підприємство підтримувати і отримувати його послуги. Сфери об‘єднання громад – це спільні проєкти у цивільному захисті, управлінні відходами, базових соціальних послуг і інклюзії. Зокрема, у нас прекрасний досвід у пожежній охороні, тому ми будемо продовжувати. Наразі плануємо зосередитись на комунальних установах, зокрема у сфері охорони здоров’я, адже в умовах війни відбулися зміни через міграцію наших громадян з тимчасово окупованих територій і це збільшує навантаження на цю сферу», – резюмувала Шуляк.

Українські громади хочуть спонукати до реалізації спільних соціальних проєктів: чому це важливо - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *