Українським курцям готують неприємний сюрприз

Кабмін схвалив проєкт закону про підвищення акцизів на тютюнові вироби.

9842_899466.jpg (58.16 Kb)

Документ передбачає поступове – до 2028 року підвищення ставок акцизного податку з цигарок до досягнення встановленого Директивою Ради ЄС рівня, якої Україна зобов’язалася дотримуватися. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Він зазначив, що також буде підвищено ставки акцизного податку на:

• тютюн;

• промислові замінники тютюну.

Водночас, підкреслюється, для тютюновмісних виробів для електричного нагріву (наприклад, т.зв. “айкоси”) ставки будуть зменшені. Тож не виключається їх здешевлення.

Крім того, зазначив Мельничук, валютою для вимірювання ставки після ухвалення документа у Верховній Раді стане євро. Мета цього, за його словами, полягає у бажанні уникнути “впливу інфляції на підвищення ставок акцизного податку”.

Скільки грошей отримає Україна
За наведеними Кабміном розрахунками, нові акцизні ставки принесуть Україні 2025 року близько 621 млн грн.

Надалі ж ця сума збільшуватиметься. Так:

• у 2026 році очікується вже 5 млрд грн;
• у 2027-му – 9,379 млрд грн;
• у 2028-му – 13 853 млрд грн.

За опублікованою нардепом від Голосу Ярославом Железняком порівняльною таблицею до документа, у разі, якщо законопроєкт підтримають у Верховній Раді, ставка акцизу на цигарки з фільтром може зрости до 90 євро (близько 3 805 грн за актуальним курсом НБУ ) за 1 000 одиниць. Зараз вона становить майже 3 020 грн.

Ті ж “розцінки” діятимуть і для сигарил. А також цигарок без фільтру.

Іншими словами, лише за рахунок акцизу сигарети можуть подорожчати у 1,26 раза. Тобто, за вартості пачки, приміром, у 80 грн лише за рахунок акциза вона подорожчає до майже 101 грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *