В Україні “аномалія” з цінами на яйця перед Великоднем

В Україні перед Великоднем ціни на яйця протягом довгих років зростали. Однак у 2024 році ситуація змінилася – їхня вартість продовжує знижуватися.

1910_17119943_1586871777-1698.jpg (51.74 Kb)

Про це в коментарі “Телеграфу” розповів голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін. Він назвав кілька причин такої “аномалії”.

По-перше, зазначає експерт, Союз птахівників констатував, що споживання яєць в Україні знизилося на 1 млрд штук на рік через міграцію населення за кордон та зростання споживання курятини. Так, споживання м’яса курей у 2023 році зросло на 26 тисяч тонн.

Експорт яєць активізувався, але на ринку все ще залишається велика кількість продукції, ринок насичений. Така ситуація може спричинити проблеми для виробників, особливо в тому випадку, якщо Європа скоротить експорт з України на 5000 тонн на рік.

Пендзін зазначає, що якщо ситуація розвиватиметься в цьому напрямку, то експортери зіштовхнуться зі складнощами, адже яйця – це специфічний продукт, який швидко псується, що, у свою чергу, потребує складних логістичних рішень.

Враховуючи таку ситуацію на ринку, експерт прогнозує, що перед Великоднем ціни на яйця не зростатимуть. Додатковим чинником стане зростання пропозиції продукції від приватних господарств.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *