Що буде з цінами на основні продукти в Україні

В Україні взимку 2023-2024 не очікується різкого подорожчання продуктів. Проте традиційно зростатимуть ціни на овочі, м’ясо та молочні продукти – за місяць до цінників додаватиметься по 1,5-2%. А вартість яєць залежатиме від ситуації з логістикою на кордоні України та Польщі.

6706__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)

Про це розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі телемарафону. Щодо яєць, то вони можуть навіть подешевшати, вважає експерт. Так, якщо українські виробники не зможуть продавати яйця за кордон, ціни на цей продукт в Україні впадуть.

“Хліб, найімовірніше, триматиметься в нинішніх цінах, адже був хороший урожай. Молочка до весни теж трохи зростатиме в ціні. Потім буде період збільшення обсягів молока і ціни стабілізуються”, – спрогнозував Пендзин.

Загалом, за словами економіста, ціни на українські продукти залишатимуться на досить стабільному рівні. А ось вартість імпорту буде прив’язана до двох головних факторів – стійкості української гривні та ситуації на кордонах України, де продовжується блокада вантажних пунктів пропуску.

“Є чітка різниця між імпортними продуктами, де все залежатиме від курсу долара та відкритості кордонів, і внутрішнім ринком, який буде слідувати невеликому зростанню цін у зв’язку з витратами на зберігання. А так – ціни будуть досить стійкі. Я не думаю, що буде велике зростання”, – зазначив Пендзин.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *