Сезон полуниці в Україні доходить кінця: вартість набирає обертів

Сезон полуниці в Україні доходить кінця, тому на українців чекає помітний ріст вартості цих запашних ягід. Виробники продають їх вже більш ніж на третину дорожче, ніж минулого тижня.

2918_84_pb-v16828325.jpg (100.55 Kb)

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Вони нагадали, що останні два тижні ціни на цю ягоду поступово знижувалися.

“Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, суниця садова в українських господарствах подорожчала в середньому на 39% порівняно з минулим робочим тижнем. Так, сьогодні місцеві садівники відвантажують цю ягоду по 60-90 грн/кг ($1,48-2,23/кг) залежно від якості та обсягу партії”, – зазначили в EastFruit.

Відпускні ціни на полуницю вже в середньому на 30% вищі, ніж в аналогічний період минулого року. Виробники пояснюють зростання вартості ягоди двома основними чинниками:

багато садівничих господарств завершують сезон реалізації ранніх сортів полуниці, тому її пропозиція на ринку стрімко скорочується;
попит на суницю лишається доволі високим і на свіжому ринку, і серед переробних компаній.
Ціни на полуницю у супермаркетах

Водночас за даними “Мінфін”, ціни на полуницю в торгівельних мережах значно вищі. Середня вартість ягід становить 122,05 грн/кг. Це майже на 20% нижче за травневу ціну – 142,2 грн/кг.

При цьому зверніть увагу, що у різних торгових мережах ціни на неї відрізняються. Наприклад, у Новус її можна придбати за 109,00 грн/кг, а Метро доведеться заплатити 147,10 грн/кг. Значно відрізняються і ціни в торгівельних мережах:

Novus – 109 грн/кг;
Metro – 135,1 грн/кг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *