В Україні індекс кави зріс за останні роки вдвічі

В Україні ціна на каву зросла майже вдвічі, найдорожча – у Харкові

В Україні індекс кави зріс за останні роки вдвічі - INFBusiness

Фото: pixabay.com

Індекс еспресо в Україні за останні роки збільшився вдвічі, досягнувши 30 грн до кінця 2023 року (порівняно з 15 грн 2017 року). Ці дані надані компанією “Опендатабот”.

– Середня ціна чашки еспресо по країні становить 30 грн, а у 2022 році відбувся різкий стрибок цін, з 20 до 28 грн, – випливає з даних.

Найвищі ціни на еспресо зафіксовані на Одещині (36 грн), у Донецькій області (35 грн) та на Харківщині (32 грн), тоді як найнижчі – на Хмельниччині (21 грн), Сумщині (23 грн), Житомирщині та Вінниччині ( по 24 грн відповідно).

Індекс еспресо – економічний показник, що відображає вартість стандартної порції еспресо у різних містах світу. Він дозволяє порівнювати рівень цін, оцінювати відмінності у вартості життя та виявляти вплив інфляції. 2022 року повномасштабне вторгнення призвело до збільшення середньої вартості еспресо на 8 гривень.

6 липня голова Комітету Верховної Ради України з фінансів, податків та митної політики Данило Гетьманцев заявив, що на сьогоднішній день частка контрафактної кави на українському ринку становить 30%. Часто у виробництві подібної “кави” використовується мальтодекстрин, що лише імітує смак кави.

В Україні індекс кави зріс за останні роки вдвічі - INFBusiness

В Україні індекс кави зріс за останні роки вдвічі - INFBusiness

Фото: opendatabot.ua

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *