Сервіс доменних імен Ethereum Name Service (ENS) направив офіційне клопотання про анулювання виданого владою США патенту Unstoppable Domains (UD) у січні 2023 року.
ENS Update 🧵: In 2023 Unstoppable Domains (UD) obtained a patent for technology ENS Labs developed as open-source. Today, we petitioned USPTO to challenge the validity of that patent, and to ensure the web remains a collaborative space. Here's why and what’s at stake. pic.twitter.com/Qxls0kkP6G
— ens.eth (@ensdomains) May 2, 2024
Згідно із заявою компанії, цей крок спрямований на те, щоб інтернет «залишався простором для спільної роботи».
У листопаді 2023 року провідний розробник ENS Нік Джонсон опублікував лист до UD, у якому викрив конкурентів у крадіжці інтелектуальної власності. Він відреагував на отримання патенту «Дозвіл доменів блокчейна», який, за його словами, повністю заснований на технологіях сервісу з відкритим вихідним кодом.
У клопотанні йдеться про те, що організація «процвітає за рахунок децентралізації та суспільної користі». Патент UD загрожує спотворити або знищити їхнє основне бачення і переконання. Зокрема, вони вважають, що основні вебфункції мають бути вільними.
«Нам необхідно з цим боротися для збереження гарантій, що ENS залишиться необмеженим для всіх», — стверджують у компанії.
Керуючий партнер Cinneamhain Ventures Адам Кокран заявив, що патент UD недійсний. За його словами, розроблені ENS доменні імена мають залишатися «вічним суспільним благом».
Good.
The UD patent is not valid.
Blockchain namespaces were designed by ENS and should be open intellectual property and a perpetual public good.
One of the critical values in this space is building in the open and not creating IP capture. https://t.co/KjEpEvlS0G
— Adam Cochran (adamscochran.eth) (@adamscochran) May 2, 2024
«Одна з найважливіших цінностей у цьому просторі — будувати відкрито і не захоплювати інтелектуальну власність», — пояснив він.
ENS також підтримали в DeFi Education Fund. Представники організації висловили солідарність у відстоюванні та просуванні протоколів з відкритим вихідним кодом.
Massive s/o to the team at @ensdomains who today stood up for the development of open-source software and transparent, inclusive and accessible systems through petitioning the USPTO to invalidate a patent granted to Unstoppable Domains.
We are mission aligned with ENS in… https://t.co/rHe2T9fAGF
— DeFi Education Fund (@fund_defi) May 2, 2024
У криптоспільноті знайшлися і критики. Представник конкурента під ніком MarketerCrypto зазначив, що ENS «підбурює своїх друзів не працювати з UD і виснажує інвесторів високими комісіями».
@ensdomains nothing left for them but to attack UD. They are malicious people who exhaust investors with high fees, and incite their friends not to work with UD, and they do not know that we are @unstoppableweb
good way to hide your failure !https://t.co/K2RgsZ2xuI pic.twitter.com/FwQwMUAGf2— Marketer.crypto | Emarketing.eth | eth.zeta (@MarketerCrypto) May 2, 2024
Інший користувач ishmilly побачив у діях ENS «спробу влаштувати цькування». На його думку, патенти не видаються без належної процедури. Критик закликав вирішувати це питання в суді, а не починати дебати в X.
This is classic ens dao gaslighting.
Patents are not granted without due process. If you want to petition the USPTO keep that in court not on Twitter.
You didn’t protect your alleged IP and now you are looking for support from the same community you called squatters ?
FOH https://t.co/uuWmDt7rbO
— Ishmilly (@ishmilly) May 2, 2024
Засновник Unstoppable Domains Метью Гулд заявив, що ENS згадано в патенті поряд з іншими схожими сервісами. Фахівець пояснив, що документ розглянули з урахуванням цих відсилань і визнали дійсним.
Після цього Джонсон закликав конкурента коротко описати ключові інновації в патенті, які не стали частиною ENS, але не отримав відповіді на момент написання.
ENS prior art was cited on the first page of the patent along with multiple other works for blockchain domain systems, the patent was reviewed by the examiner with those citations in place, the patent is valid, and filing patents is very common in both web3 and the domain…
— matt.crypto | matt.pudgy (@matthewegould) May 2, 2024
Нагадаємо, у серпні команда Polygon Zero звинуватила Matter Labs у крадіжці коду проєкту. Згідно із заявою, у нещодавньому оновленні останньої під назвою Boojum виявили повністю скопійовані частини протоколу SNARK Plonky2.