На тлі «тарифної паузи» очікується короткострокове зростання обсягів ввезення обладнання для видобутку біткоїна в США через побоювання майнерів щодо підвищення мит. Про це заявив CEO Hashlabs Джаран Меллеруд.
Big news for miners ⚡️
Trump just initiated a 90-day pause on reciprocal tariffs, meaning US miners will pay 10% tariffs instead of a minimum of 34%.
Paying 10% more for a machine is still substantial, but not detrimental.https://t.co/Jb6uHRYMnk
— Jaran Mellerud 🟧⛏️ (@JMellerud) April 10, 2025
2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про нові мита для торгових партнерів. Мінімум у 10% для всіх країн почав діяти з 5 квітня.
Для значної кількості партнерів з 9 квітня планувалося введення «взаємних тарифів». Зокрема, підвищення ставок стосувалося: Малайзії (24%), Таїланду (36%), Індонезії (32%), Тайваню (32%), а для Китаю воно в підсумку становило 104%.
У перших трьох юрисдикціях розташовані основні складальні підприємства найбільших виробників ASIC-майнерів. Тайванська компанія TSMC постачає більшу частину необхідних для пристроїв чипів, а Bitmain (~80% частка) і MicroBT (~7%), які контролюють переважну частину ринку обладнання, зареєстровані в КНР і частково ведуть там бізнес.
Галузеві експерти назвали ефект від запланованих мит «величезним» ударом для американської індустрії майнінгу. Перед планованим набуттям чинності тарифів добувачі поспішали ввести в США замовлене раніше обладнання, переплачуючи за авіачартери з Південно-Східної Азії. Вартість рейсу злетіла до $2,5 млн.
«Встигнути до мит Трампа» — майнери переплачували мільйони за ввезення обладнання
Однак напередодні початку дії «взаємних» мит Трамп оголосив про 90-денне відтермінування їх введення. Базовий збір у 10% залишився чинним.
Меллеруд назвав такий тариф «істотним, але не смертельним».
«Платячи за установки на 10% більше, ніж закордонні конкуренти, американські майнери залишаються в невигідному становищі. Цього недостатньо, щоб зробити видобуток криптовалюти в США нерентабельним, але збільшує капітальні витрати та впливає на життєздатність нових інвестицій у довгостроковій перспективі», — визнав він.
З цих причин майнери поспішатимуть із ввезенням обладнання в США в спробах випередити можливе підвищення цін у майбутньому, додав експерт.
«Раптові, масштабні зміни, подібні до цих, створюють невизначеність, через яку капіталомістким галузям, таким як майнінг біткоїна, стає складно планувати та масштабувати діяльність», — підкреслив Меллеруд.
Раніше експерт розрахував наслідки анонсованих Трампом зборів для американських видобувачів першої криптовалюти. За його оцінкою, вони призведуть до подорожчання обладнання на 24%. Термін окупності майнерів останнього покоління Antminer S21 від Bitmain збільшиться до 23 місяців проти 18 місяців для компаній за межами Сполучених Штатів.
The US share of the global bitcoin mining industry will likely decline due to the tariffs.
While the US will remain a major player, its dominance will fade, giving rise to a more globally distributed hashrate. pic.twitter.com/oBIYERSCyZ
— Jaran Mellerud 🟧⛏️ (@JMellerud) April 8, 2025
«Частка США у світовій індустрії майнінгу біткоїна через мита, ймовірно, знизиться. Країна залишиться великим гравцем, але домінування ослабне, що призведе до більшого глобального розподілу хешрейту», — зробив висновок Меллеруд.
На Сполучені Штати припадає 35-40% обчислювальних потужностей мережі першої криптовалюти.
Нагадаємо, під час передвиборчої кампанії Трамп називав себе «криптопрезидентом», обіцяв зробити США «світовою столицею» індустрії цифрових активів і глобально захистити сектор майнінгу.