Coinbase: бум токенізації “реальних” активів розпочнеться через один-два роки

Coinbase: бум токенізації “реальних” активів розпочнеться через один-два роки - INFBusiness

До початку реалізації потенціалу токенізації залишається один-два роки. Такий висновок зробили аналітики Coinbase Research.

Зараз інтерес до технології зумовлює зростання дохідності на ринках боргових цінних паперів. 

Порівняно з 2017 роком, коли альтернативні витрати становили близько 1-1,5%, поточні умови з процентними ставками понад 5% підкреслюють ефективність використання капіталу завдяки миттєвим розрахункам проти сьогоднішньої звичної T+2.

Можливість працювати цілодобово та вести прозорі для аудиту записи розширює потенціал ончейн-платежів та розрахунків, зауважили фахівці.

З їхнього погляду, у фокусі опиняться суверенні облігації, банківські депозити, фонди грошового ринку та операції РЕПО.

Драйверами росту сегмента стануть підвищення функціональної сумісності та консолідація галузі.

Остання здійснюватиметься в трьох напрямках:

  • фінансові вертикалі;
  • юрисдикційні межі;
  • технологічні стеки.

Зростальний попит реалізується в різних протоколах, спрямованих на доступ до токенізованого ринку казначейських облігацій США, що суттєво відрізняється від ситуації 2017 року. У 2023 році обсяг ринку зріс у шість разів.

Coinbase: бум токенізації “реальних” активів розпочнеться через один-два роки - INFBusiness

Дані: Coinbase.

Протягом останніх шести років було спростовано численні некоректні уявлення щодо токенізації. Крім того, значно знизився ризик контрагента завдяки можливості атомарних розрахунків у сценаріях “постачання проти платежу” (PvD) та “постачання проти постачання” (PvP), вказали аналітики.

Перешкодами фахівці назвали перш за все проблеми інфраструктури та відсутність чітких правових рамок в декількох ключових країнах.

Через неоднозначність регулювання часто потрібно декілька платформ для обробки токенізованих активів в різних юрисдикціях. Проєкти, подібні до OpenEden, Backed, Matrixdock і Ondo, обмежують користувацьку базу акредитованими інвесторами та часто лише особами, які не є резидентами США.

Завдяки цьому все більше емітентів токенів на основі американських казначейських паперів реєструються в юрисдикціях поза цією країною. 

Останні варіюються від суворо регульованих, подібних до Швейцарії, до таких місць, як Британські Віргінські острови. Це додає рівень ризику контрагента до існуючого ризику смартконтрактів.

Coinbase: бум токенізації “реальних” активів розпочнеться через один-два роки - INFBusiness

Дані: Coinbase.

Більшість установ покладаються на permissioned-блокчейни через побоювання стосовно вразливостей смартконтрактів, маніпуляцій оракулами та відмов, які притаманні загальнодоступним мережам, вказали фахівці. У зв’язку з цим виникають проблеми функціональної сумісності, як технологічної, так і юридичної та бізнесової точок зору.

Експерти також відзначили, що велика кількість проєктів покладається на TradFi для здійснення грошових розрахунків. У платформ на permissioned-блокчейнах відсутній обмін даними за KYC/AML-перевірками.

В результаті ліквідність залишається фрагментованою, що ускладнює реалізацію всіх переваг токенізації, таких як функціональний вторинний ринок.

Аналітики не виключили зміну ситуації з запуском четвертої версії протоколу Uniswap, яка міститиме так званий KYC-«хук».

Нагадаємо, в жовтні JPMorgan запустив Tokenized Collateral Network (TCN). Блокчейн-рішення вже використовували BlackRock і Barclays при конвертації акцій в цифрові токени та подальшій OTC-торгівлі деривативами між двома організаціями.

Раніше Zodia Custody домовилася про співпрацю з платформою OpenEden з метою пропозиції продуктів на базі RWA.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *