єВідновлення: за останній місяць сума погоджених компенсацій зросла на 25% (ІНФОГРАФІКА)

єВідновлення: за останній місяць сума погоджених компенсацій зросла на 25% (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Станом на 20 жовтня нараховано майже 2 млрд гривень як компенсації по програмі єВідновлення за пошкоджене в результаті російської агресії житло. Сплачено з них вже майже 1,5 млрд гривень. Причому тільки за останній місяць сума погоджених компенсацій зросла на 25%.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Компенсація за пошкоджене житло: стало відомо, чи доведеться сплачувати податок з отриманих коштів

Вона також наголосила, що за останній тиждень українці майже в два рази частіше стали подавати заяви на компенсацію – якщо станом на 14 жовтня подавали в середньому 167 заяв в день, то станом на сьогодні вже 300 заяв в день. При цьому за останній місяць українці подали на 12% більше заяв, ніж за попередній – якщо станом на 27 вересня було подано 46936 заяв, то станом на 20 жовтня вже 52699.

єВідновлення: за останній місяць сума погоджених компенсацій зросла на 25% (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

«Українці бачать, що програма працює, що держава реально компенсує громадянам збитки, які спричинила російська агресія. Тож немає нічого дивного в тому, що програма набирає обертів. До того ж ми її постійно вдосконалюємо і розширюємо, що також не може не відображатися на кількості заяв. Зокрема, з 1 січня стартує наступний етап єВідновлення – компенсації за ремонти, зроблені громадянами за власний кошт. І це далеко не останнє вдосконалення програми», – наголосила Олена Шуляк.

На будівельні матеріали та послуги з ремонту станом на 20 жовтня українці витратили 482 млн грн, які отримали як компенсацію за пошкоджене житло. Середній чек при цьому становить понад 11 тис. гривень.

Гроші на «єВідновлення»: як змінився порядок надання компенсацій у вересні

Також, підкреслює Шуляк, надзвичайно позитивна динаміка у категорії компенсацій за знищене майно – за останній місяць українці подали на 27% більше заяв, ніж за всі попередні. Станом на 27 вересня кількість поданих заяв становила 3685, а зараз вже 4689.

«Значно зростає і кількість житлових сертифікатів, які громадяни зможуть обміняти на нове житло замість знищеного у результаті російської агресії. Якщо місяць назад було сформовано лише 82 житлових сертифікати, то зараз вже 285. В цьому немає нічого дивного, адже заявки обробляються швидше – зараз оброблено вже п‘яту частину всіх поданих заяв, місяць назад – одну десяту», – зазначила Олена Шуляк. І додала, що зросла і середня сума одного житлового сертифіката – місяць назад вона становила 1,4 млн гривень, а зараз вже 1,9 млн.

Ефективності програми єВідновлення сприяє і те, що відмовляють по заявах нечасто, пояснила Шуляк. Так, у категорії пошкодженого житла відмови складають 14%, а у категорії знищеного житла ще менше – 11%.

Сертифікат за знищене житло тепер зручніше переглядати в Дії

Найчастіше відмовляють у наступних випадках – коли житло не підпадає під саму послугу, тобто воно не пошкоджене, а, наприклад, зруйноване, коли заявник подає недостовірну інформацію про пошкодження свого житла і коли заява стосується місця загального користування, тобто пошкодженні, наприклад, спільний простір в багатоповерхівках.

Як повідомлялося, незабаром Світовий банк надасть Україні допомогу у розмірі 232 млн доларів. Кошти будуть виділені у рамках проєкту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)». Його мета – надати власникам будинків можливість здійснити невеликий ремонт, як, наприклад, заміну розбитих вікон чи відновлення пошкодженого даху.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *