У Києві рятуватимуть обміліле озеро Синє

У Києві рятуватимуть обміліле озеро Синє - INFBusiness

Відновлення
озера Синє

У столиці триває підготовка до відновлення обмілілого озера Синє в Подільському районі.

Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

«У Києві триває підготовка до відновлення обмілілого озера Синє в Подільському районі. Наступними кроками, зокрема, стануть внесення змін до міського бюджету в частині збільшення Київрадою асигнувань на природоохоронні заходи та пошук підрядника на виконання необхідних робіт із порятунку водойми», – йдеться в повідомленні.

Сім експертних груп актуалізують Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року

У Департаменті нагадують, що 29 лютого 2024 року Київська міська рада ухвалила перелік природоохоронних заходів у Києві на 2024 рік. Першим пунктом цього переліку зазначені роботи на озері Синє. Для цього планується використання коштів із Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища.

Зазначається, що після внесення змін до столичного бюджету в частині збільшення асигнувань на природоохоронні заходи Департамент забезпечить розроблення та подання на затвердження проєкту розпорядження «Про забезпечення виконання у 2024 році природоохоронних заходів у місті Києві». Це передбачатиме відповідне фінансування задля реалізації вищезазначених завдань.

У Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату зауважили, що після затвердження розпорядження КП «Плесо», як замовник робіт, зможе оголосити закупівлю відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», після чого розпочнеться виконання робіт.

Будівельники готують до заміни ділянку тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська” (ФОТО)

Як зазначалося на зустрічах керівництва КП «Плесо» з місцевою громадою, проєктними рішеннями передбачається розчистити озеро для розкриття ґрунтових джерел, що спричинить додаткове наповнення та покращить екологічний стан водойми. Крім того, планується розчистити з’єднувальну протоку та об’єднати озеро в кільце для зрівнювання рівнів води й запобігання застою.

Як повідомлялося, після проведення наукового дослідження було встановлено, що причини обміління озера Синє мають природний та техногенний характер. Зокрема, до перших належить підвищення температури повітря (а отже зростання випаровування) та замулення джерел живлення.

У Києві рятуватимуть обміліле озеро Синє - INFBusiness


Цікаво дізнатись:
 читайте, про впровадження електротранспорту в Україні


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *