У Харковi визначено переможцiв конкурсу проєктiв з вiдбудови Пiвнiчної Салтiвки

У Харковi визначено переможцiв конкурсу проєктiв з вiдбудови Пiвнiчної Салтiвки

21 жовтня в онлайн-форматi були пiдбитi пiдсумки Мiжнародного конкурсу Kharkiv Housing Challenge.

На участь у конкурсi з вiдновлення Пiвнiчної Салтiвки було подано 259 проєктiв з 53 країн. Журi, яке очолив британський архiтектор Норман Фостер, обрало три найкращих проєкти.
Так, перемогу здобув проєкт “Зцiлення Харкова: вiд руїн до вiдродження” (Велика Британiя), який фокусується на змiцненнi будiвель за допомогою перероблених матерiалiв мiсцевого виробництва, пiдвищенiй безпецi, доступностi та теплоiзоляцiї, а також на розширеннi житлового простору за рахунок зимових садiв i терас.
Друге мiсце посiв проєкт “Квiтучiсть назустрiч сонцю” (Китай), який передбачає розширення житла новими фасадами, облаштування балконiв для озеленення тощо.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, третє мiсце посiв проєкт Modus Vita (Туреччина), який пропонує модульну систему пiдземних укриттiв з використанням високомiцних бетонних панелей, у тому числi для проведення громадських заходiв.
Також окремо були вiдзначенi ще шiсть проєктiв, iдеї яких можуть бути корисними для подальшого вiдновлення Харкова.
Мiський голова Iгор Терехов подякував органiзаторам та учасникам конкурсу за небайдужiсть до майбутнього Пiвнiчної Салтiвки – одного з найбiльш пошкоджених житлових масивiв, у якому в мирний час мешкали близько 300 тис. харкiв’ян.
“Перед нами стоїть завдання поєднати найкращi рiшення у цiлiсний комплекс. У когось були представленi унiкальнi рiшення щодо вiдновлення фасадiв, у iнших – щодо будiвництва укриттiв. Хтось запропонував iнновацiйний пiдхiд щодо пiдвищення енергоефктивностi, а хтось акцентував увагу на методах реконструкцiї зруйнованих будiвель чи iнтеграцiї елементiв задля сталого розвитку. Ми цiнуємо кожну iдею i плануємо комбiнувати їх, аби створити гармонiйний простiр для всiх харкiв’ян”, – зазначив iгор Терехов.
Мер повiдомив, що вже наступного року мiсто почне перетворювати цi проєкти на реальнi дизайн-рiшення, якi потiм будуть втiленi в будiвництвi. За його словами, процедури щодо подальшого фiнансування вже проводяться.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *