У будiвлi найдавнiшого в країнi архiву завершують першочерговi протиаварiйнi роботи

У будiвлi найдавнiшого в країнi архiву завершують першочерговi протиаварiйнi роботиstyle=”width:900px; height:auto;” />

У будiвлi Центрального державного iсторичного архiву, пам’ятцi архiтектури нацiонального значення, що на пл. Соборнiй, 3а, закiнчують першочерговi протиаварiйнi роботи. Йдеться про укрiплення спецiальними дерев’яними конструкцiями частини стiни, фрагмент якої вiдколовся у липнi. Цi роботи фiнансує Нацiональний iнститут польської спадщини за кордоном “Полонiка”. Мiсто ж видiлило кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документацiї для протиаварiйних робiт.

Установа є найдавнiшим постiйно дiючим архiвом України. 9 грудня минуло 240 рокiв з дня його створення. Тут, зокрема, зберiгаються пам’ятки давньої схiднослов’янської писемностi – берестянi грамоти, датованi XII столiттям.
“Архiв орендує значну частину примiщень комплексу Бернардинського монастиря у мiста. У липнi трапився обвал склепiння на першому поверсi будiвлi. За пiдсумками виїзного засiдання мiської комiсiї з питань ТЕБ i НС, мiсто видiлило субвенцiю у розмiрi 700 тис. грн. на виготовлення проєктно-кошториcної документацiї для реставрацiйних (протиаварiйних робiт). Паралельно ми звернулися до наших колег з Нацiонального iнституту польської культурної спадщини за кордоном “Полонiка” про допомогу щодо виведення будiвлi з аварiйного стану. Власне колеги з “Полонiки” зараз цим займаються”, – розповiла пiд час брифiнгу керiвниця управлiння охорони iсторичного середовища Львiвської мiської ради Тетяна Балукова.
Як зазначив координатор проєктiв Нацiонального iнституту польської культурної спадщини за кордоном “Полонiка” Олексiй Лозинський, на протиаварiйнi роботи iнститут видiлив зi свого резервного фонду 1 млн. грн.
“Значною мотивацiєю фiнансування була цiннiсть документiв, що тут зберiгаються i якi є українською та польською спадщиною. Завершити цьогорiчнi роботи заплановано орiєнтовно до 15 грудня”, – повiдомив Олексiй Лозинський.
За словами представника пiдрядної органiзацiї Анатолiя Богача, на сьогоднi закiнчили роботи з укрiплення стiни ззовнi. Аналогiчнi внутрiшнi роботи – на завершальному етапi. Вiн додав, що найскладнiшим було доставити на об’єкт матерiали, оскiльки це виконували вручну, без використання технiки.
Разом iз тим триває розробка наукової проєктно-кошторисної документацiї для подальшої реставрацiї.
“Я вдячна, що мiсто вiдгукнулося на наше прохання та надало субвенцiю на виготовлення проєктно-кошторисної документацiї. I спiльно з архiтекторами, реставраторами, конструкторами така документацiя вже готується. Роботи передбачатимуть зокрема влаштування металевих тяжiв у межах перекриттiв (пiдлог) першого, другого та третього поверхiв, реставрацiю розписiв тощо. Роботи ще багато”, – зазначила Олеся Стефаник.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, попередньо, вартiсть цих робiт складе близько 8 млн. грн.
У Центральному державному iсторичному архiвi України у Львовi зберiгається 1 млн. 120 тис. томiв справ. Тут є документи з XII столiття i по 1946 р.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *