Програму єОселя розширено: відтепер можна придбати будинок чи таунхаус

Програму єОселя розширено: відтепер можна придбати будинок чи таунхаус - INFBusiness

Купівля будинку чи таунхаусу
за програмою єОселя

Вступили в силу зміни до умов отримання пільгових іпотечних кредитів за програмою єОселя, завдяки чому позичальники вже можуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки чи таунхауси.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що від початку дії програми кредити вже отримали 6 916 родин. У планах Уряду на 2024 рік видати 12 тисяч житлових кредитів, у 2025 році – 23 тисячі на загальну суму 56,6 млрд грн.

«Задля цього Мінекономіки разом з «Укрфінжитлом» та банками-партнерами працюють над тим, щоб зробити програму єОселя максимально доступною для широкого кола громадян, розширивши можливості для кредитування об’єктів нерухомості. Відсьогодні, позичальники вже можуть купувати не тільки квартири в багатоквартирних будинках, а й приватні будинки або таунхауси», – наголосила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Доступні державні кредити на житло: Держмолодьжитло відзвітувало про підсумки роботи у 2023 році

При купівлі житлових будинків виключенням будуть дачні та садові будинки, або будинки, збудовані на ділянках відмінних від земель житлової та громадської забудови.

Також була збільшена гранична норма надання кредита за програмою єОселя при купівлі будинків. Нормативна площа житлового будинку, що надається для сім’ї з однієї особи (одинока особа), становитиме не більш як 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім’ї. Тобто родина із трьох людей може отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 кв. метрів.

Вимоги по даті введення в експлуатацію будинків такі ж, як і для квартир: представникам окремих професій (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, вчителі, медики та науковці), які можуть взяти кредит під 3%, та ветеранам – під 7% – доступні приватні будинки до 10 років в Києві та обласних центрах, без обмежень в інших населених пунктах. ВПО та інші українці, можуть взяти кредит під 7%, – доступні приватні будинки до 3 років, незалежно від населеного пункту.

єОселя: обсяг виданих кредитів наблизився до довоєнного рівня

Крім того, було приведено до реалій ринку граничну вартість квадратного метру у тому чи іншому населеному пункті. Так, зменшено граничну вартість житла для міст Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків. Коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метру змінено з 2,5 до 2. В той же час було збільшено з 1 до 1,75 коефіцієнт для населених пунктів, що мають населення менше 100 тисяч. Це підвищує соціальну спрямованість програми.

Як повідомлялося, програма “єОселя” запрацювала в жовтні 2022 року; її реалізовують Мінекономіки, Мінцифри, Укрфінжитло та “Дія”.

Програму єОселя розширено: відтепер можна придбати будинок чи таунхаус - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *