Понад 90% українських компаній відновили роботу від початку війни – дослідження

Понад 90% українських компаній відновили роботу від початку війни – дослідження - INFBusiness

Більшість українських компаній
відновили роботу

На кінець 2023 року більшість українських компаній відновили свою діяльність.

Про це йдеться у дослідженні програми розвитку ООН (UNDP).

Після повномасштабного вторгнення 64% українських мікро-, малих і середніх підприємств призупинили або повність закрили діяльність. Серед тих, хто зупинив роботу бізнесу на початку 2022 року, 84% компаній змогли частково відновити роботу впродовж шести місяців.

Станом на жовтень 2023 року 9,6% підприємців, які призупинили свою діяльність, досі мають ризики втратити бізнес. Проте станом на червень 2022 року, відсоток компаній, які перебували під загрозою закриття або зупинили діяльність, становив 46,8%.

«Незважаючи на війну, що триває, підприємства успішно адаптувалися до ситуації та зберегли фінансову стабільність. Більшість компаній звітують про пов’язані з війною фінансові втрати в розмірі до $100 тис. Масштаби фінансових втрат різняться в різних секторах: найбільше постраждало будівництво та сільське господарство, а телекомунікації, маркетинг, консалтинг і дизайнерські послуги зазнали найменшого впливу», – йдеться у звіті.

При цьому існують значні регіональні відмінності: підприємства, розташовані у східних та південних регіонах України, зазнали приблизно в 1,5 раза більших збитків, ніж підприємства у західній частині країни.

У економіці України мікро-, малий та середній бізнеси становлять 99,98% усіх суб’єктів господарювання, а також забезпечують 74% усіх робочих місць і створюють 64% доданої вартості.

«Більшість компаній не планують скорочувати персонал, «вбачаючи в людському ресурсі передумову для поступового відновлення економіки у 2024 році», – зазначають у дослідженні.

Понад 90% українських компаній відновили роботу від початку війни – дослідження - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Лінійне водовідведення в Україні від “БІГ-СІТІ ЮА”


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Фото: depositphotos. com

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *