Компенсація за пошкоджене житло: стало відомо, чи доведеться сплачувати податок з отриманих коштів

Компенсація за пошкоджене житло: стало відомо, чи доведеться сплачувати податок з отриманих коштів - INFBusiness

Компенсація за пошкоджене
або знищене житло

Кошти від держави, отримані як компенсація за пошкоджене або знищене житло по програмі єВідновлення, не оподатковуються і не впливають на отримання субсидій та інших виплат. Тобто громадянам, які отримують ці виплати, нічого не потрібно сплачувати як податок до бюджету.

Про це 16 жовтня на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Сертифікат за знищене житло тепер зручніше переглядати в Дії

Вона пояснила, що згідно пункту 165.1.66 Закону України №3219-IX від 30.06.2023 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», сума доходу, отриманого як компенсація за пошкоджений/знищений об‘єкт житла  не підлягає жодному оподаткуванню.

«У випадку компенсацій в рамках єВідновлення наша мета – не наповнення бюджету, а допомога людям, що втратили житло або можливість у ньому проживати, тому жодних податків з коштів, отриманих як компенсація, не потрібно сплачувати ні зараз, ні потім. Цей момент чітко прописаний на законодавчому рівні, тому неприпустимі жодні маніпуляції з цього приводу», – підкреслила народна депутатка.

Гроші на «єВідновлення»: як змінився порядок надання компенсацій у вересні

Нардепка також повідомила, що станом на сьогодні відпрацьовано вже більшу частину заяв на компенсацію за пошкоджене майно і погоджено на їх виплату понад 1,8 млрд гривень. А сума згенерованих житлових сертифікатів, які можна обміняти на нове житло замість взагалі зруйнованого, складає вже понад 400 млн гривень.

Нагадаємо, 5 жовтня народні депутати підтримали в цілому законопроєкт №10063 про зміни до Закону № 2923-IX, яким регулюється порядок виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджене або зруйноване в результаті російської агресії. Основна зміна – розширення форм компенсації з 1 січня 2024 року, по яких можна претендувати на виплату по програмі єВідновлення: відтепер її зможуть отримати і ті українці, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт.

Компенсація за пошкоджене житло: стало відомо, чи доведеться сплачувати податок з отриманих коштів - INFBusiness


Цікаво про будівництво і ремонти: 
Siba Tech – інноваційна водостічна система від Ruukki


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *