Житлові сертифікати єВідновлення дозволили використовувати у програмі доступної іпотеки єОселя

Житлові сертифікати єВідновлення дозволили використовувати у програмі доступної іпотеки єОселя - INFBusiness

Сертифікати єВідновлення
та пільгова іпотека єОселея

Житловий сертифікат єВідновлення відтепер можна використовувати для придбання житла у поєднанні з державною програмою пільгової іпотеки єОселя.

Відповідний законопроєкт – №10208, у другому читанні депутати Верховної Ради підтримали 22 лютого.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

“Відтепер власники зруйнованого житла мають більше можливостей для придбання нової оселі. Якщо вартість обраної ними нової домівки вища, ніж сума, передбачена житловим сертифікатом єВідновлення, вони можуть отримати решту суми за рахунок коштів державного іпотечного кредитування єОселя, скористатись яким можна як на первинному, так і на вторинному ринку”, – пояснює Шуляк.

Зростання цін на житло втричі перевищило офіційний рівень інфляції – дані Держстату

Загалом, зазначила Шуляк, до можливості використовувати сертифікати єВідновлення для придбання житла на первинному ринку українці поки придивляються – станом на 22 лютого в таке житло інвестували лише 14 власників сертифікатів єВідновлення. Однак розширення можливостей використати сертифікат, після набуття чинності законопроєкту №10208, може пожвавити цей процес.

Парламентарка додала – станом на 22 лютого, українці використали вже 864 житлових сертифікати єВідновлення на придбання нових осель. Йдеться як про квартири, так і про приватні будинки. Більшість угод – 92%, стосуються придбання житла на вторинному ринку. Загальна сума використаних сертифікатів – 1,8 млрд гривень. Загалом же, станом на цей день було сформовано 3368 житлових сертифікатів на суму в 6 млрд гривень.

Деякі обладміністрації компенсуватимуть ставки за програмою “єОселя”: перелік обладміністрації і банків

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури опублікувало відкритий Меморандум про співпрацю з девелоперами, забудовниками, представниками будівельної галузі щодо їхньої участі в другому етапі програми “єВідновлення” – компенсації за повністю зруйноване житло. Ключова мета меморандуму – доброчесне та вчасне виконання зобовʼязань забудовників перед українцями, які обиратимуть для себе первинний ринок нерухомості. 

Житлові сертифікати єВідновлення дозволили використовувати у програмі доступної іпотеки єОселя - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Лінійне водовідведення в Україні від “БІГ-СІТІ ЮА”


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *