В результатi злочинних дiй росiйської армiї було пошкоджено 3798 закладiв освiти, з них 365 зруйновано повнiстю. Це означає, що постраждала фактично кожна сьома школа в Українi.
Бородянська дитяча школа мистецтв iменi Макса Левiна була вщент зруйнована пiд час наступу на Київ, повiдомляє Property Times.
Школа була заснована 11 травня 1970 р. як фiлiя Макарiвської музичної школи. Пiзнiше вона стала самостiйним навчальним закладом, який спецiалiзувався на музичнiй освiтi. Школа розвивалася пiд керiвництвом талановитих директорiв i викладачiв, а її учнi брали участь у численних мiжнародних i всеукраїнських конкурсах, здобуваючи нагороди.
До вiйни заклад мав хорошу матерiально-технiчну базу з сучасними iнструментами та мультимедiйним обладнанням. Проте, пiд час окупацiї росiйськими вiйськами школа зазнала значних руйнувань, а обладнання було знищене. Завдяки зусиллям громади та допомозi музикантiв поступово вдалося вiдновити деякi iнструменти та продовжити заняття в орендованому примiщеннi.
Наразi школа продовжує працювати, а мiсцевi жителi та викладачi мрiють про вiдновлення примiщення та збiльшення кiлькостi музичних iнструментiв для повноцiнної роботи закладу.
Пошкодження, яких зазнала будiвля школи пiд час боїв за Київщину, не дозволили вiдновити школу, тому було вирiшено побудувати нове примiщення на дiлянцi, де до вiйни розташовувалася адмiнiстративна будiвля Бородянської селищної ради, яка була зруйнована внаслiдок воєнних дiй на початку 2022 р.
Проєкт передбачає будiвництво триповерхової громадської будiвлi, призначеної для дитячої школи мистецтв, яка виконуватиме функцiї позашкiльного освiтнього закладу. Запланована пропускна спроможнiсть становить 450 учнiв на рiк.
Перший поверх буде публiчним i слугуватиме повноцiнним театром з великою сценою та кав’ярнею. Навчальнi класи для мистецьких занять розташованi на другому i третьому поверхах, де передбаченi зали для музичних, хореографiчних та художнiх занять.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, будiвля спроєктована в лаконiчному об’ємi з прямокутною формою в планi, з плоским дахом у виглядi сумiщеного покриття та декоративним стилiзованим фасадом, оздобленим вертикальними жалюзiйними смугами з HPL панелей.
В планувальнiй структурi проєктної будiвлi передбаченi рiзноманiтнi функцiональнi зони: концертний зал амфiтеатром на 150 мiсць, репетицiйний зал зi сценою, класи для групових занять, класи-студiї для образотворчого мистецтва, клас-студiя для гончарства та художньо-прикладного мистецтва, класи для iндивiдуальних занять, хореографiчнi зали з роздягальнями, студiя звукозапису, адмiнiстративнi примiщення (кабiнет директора та приймальня), буфет, санiтарнi примiщення, пiдсобнi примiщення, коридори та загальнi холи, пiдземний поверх з розташуванням в ньому споруди подвiйного призначення з властивостями укриття на 186 мiсць та технiчних примiщень будiвлi.
Поверхи будуть об’єднанi широкими сходами та двома лiфтами, що також забезпечуватимуть доступ до пiдземного поверху для маломобiльних груп населення. Проєкт пiдкреслює важливiсть безбар’єрного простору i доступностi для всiх верств населення.
Будiвля спроєктована з урахуванням сучасних енергозберiгаючих технологiй, що сприятиме ефективному використанню ресурсiв. Декоративнi вертикальнi сонцезахиснi жалюзi не лише прикрашають фасад, а й забезпечують природну тiнь, знижуючи нагрiвання примiщень у спекотний перiод року. Для забезпечення комфорту у будiвлi передбачено використання теплових насосiв, якi забезпечуватимуть як опалення, так i охолодження примiщень iз мiнiмальним впливом на довкiлля.
Система вентиляцiї та кондицiювання забезпечуватиме постiйний приплив свiжого повiтря i пiдтримання оптимального мiкроклiмату у всiх примiщеннях будiвлi. Крiм того, передбачено автоматизацiю та диспетчеризацiю всiх iнженерних систем, що дозволить ефективно управляти ресурсами та оперативно реагувати на потреби будiвлi.