Українських курців чекає подорожчання сигарет

Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про перегляд ставок та переведення в євровалюту акцизів на тютюнові вироби. Документ передбачає поступове – до 2028 року – підвищення акцизного податку на цигарки доти, доки ставка не досягне європейського рівня. Це призведе до зростання цін на сигарети і кінцевого споживача.

9842_899466.jpg (58.16 Kb)

Йдеться про законопроєкт №11090. Він був внесений до парламенту 18 березня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Документ передбачає, що підвищення ставок розпочнеться з 1 липня 2024 року та триватиме до 31 грудня 2027-го.

Мельничук зазначив, що буде підвищено ставки акцизного податку на тютюн та промислові замінники тютюну. У той же час для тютюновмісних виробів для електричного нагріву (наприклад, т.зв. айкоси) ставки будуть зменшені.

Валютою для вимірювання ставки після ухвалення документа у Верховній Раді стане євро. Це допоможе уникнути впливу інфляції підвищення ставок акцизного податку. “Визначити грошову одиницю виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби в євро, передбачити особливості порядку обчислення акцизного податку з тютюнових виробів за ставками, вираженими в іноземній валюті”, – описав Мельничук пропозиції, внесені до проєкту закону.

За наведеними Кабміном розрахунками, нові акцизні ставки принесуть Україні 2025 року близько 621 млн грн. У 2026 році очікується вже 5 млрд грн надходжень, 2027-го – 9,379 млрд грн, а 2028-го – 13 853 млрд грн.

Згідно з опублікованою нардепом від Голосу Ярославом Железняком порівняльною таблицею до документа, у разі, якщо законопроєкт підтримає Верховна Рада, ставка акцизу на цигарки з фільтром може до 2025 року зрости до 90 євро (близько 3800 грн за актуальним курсом НБУ) за 100 одиниць. мінімальною ставкою до ЄС.

Ті самі “розцінки” діятимуть і для сигарил, а також цигарок без фільтра. Тобто лише за рахунок акцизу цигарки можуть подорожчати у 1,26 раза. Тобто, за вартості пачки, наприклад, у 80 грн. лише за рахунок акцизу вона подорожчає до майже 101 грн.

Перегляд акцизу продиктований тим, що Україна зобов’язалася щорічно підвищувати акциз на тютюнові вироби на 20% та дотримуватись Директиви ЄС 2011/64/EU. Проте через внутрішню інфляцію в Україні цілі 90 євро не вдавалося досягти. Нинішній законопроєкт має гармонізувати українське законодавство з європейським, прописавши ставку акцизу стару в євровалюті.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *