У Німеччині штрафуватимуть власників авто на українських номерах

У Німеччині з 1 квітня штрафуватимуть власників автомобілів на українських номерах. Однак лише тих, хто після року перебування в країні не отримав німецької реєстрації для своїх авто.

5921_pr_4cfe0.jpg (29.04 Kb)

Про це повідомляє DW. Зазначається: 31 березня 2024 року спливає термін перехідних положень, які дозволяли українським біженцям у Німеччині більше року їздити на українських номерах.

Українці, які з автомобілем перебувають у Німеччині більше року у статусі шукачів захисту від війни, мають до кінця березня поставити свої авто на облік і отримати німецькі номери. 31 березня спливає термін перехідних положень, які дозволяли українським біженцям у Німеччині більше року їздити на українських номерах. Керування автомобілем без німецької реєстрації понад рік є адміністративним правопорушенням, нагадують у федеральному міністерстві транспорту. За це Ви отримаєте штраф”, – йдеться у повідомленні.

Яким буде штраф

При цьому наголошується: за каталогом штрафів, пересування автомобілем без належної реєстрації тягне за собою грошовий штраф у розмірі 70 євро (близько 3 000 грн за актуальним курсом НБУ ). Крім того, за таке порушення водій отримає 1 штрафний бал.

“За наявності 8 штрафних балів водія в Німеччині позбавляють посвідчення водія”, – пояснили аналітики.

Умови реєстрації

Умовою для реєстрації автомобіля є проходження техогляду. Крім того, потрібно:

укласти обов’язкову німецьку страховку на автомобіль – “автоцивілку”;
надати на підтвердження цього спеціальний код (EVB-Nummer – семизначну комбінацію із цифр та літер).
“Вартість цієї страховки сильно коливається – залежно від марки та віку автомобіля, а також від водійського стажу без аварій. Чи враховувати водійський стаж з України, вирішує кожна страхова компанія окремо. У середньому “автоцивілка” в Німеччині, за даними порталу Check24, коштує 400 євро на рік (понад 16,5 тис. грн)”, – розповіли автори матеріалу.

Що робити, якщо техогляд провалений

Втім, з техоглядом пов’язана проблема, вирішення якої німецька влада поки що не надала. Як пояснили аналітики, багато автомобілів українців зможуть пройти цю процедуру – оскільки їхні авто не відповідають європейським технічним розпорядженням. Наприклад, за граничним рівнем викидів вихлопних газів.

“Такі автомобілі після завершення перехідного періоду зможуть брати участь у дорожньому русі в Німеччині лише за наявності спеціального дозволу. Хто і за яких умов після 31 березня зможе отримати такий спецдозвіл, має роз’яснити федеральний уряд”, – резюмували аналітики.

Водночас у самій Україні можуть запровадити новий штраф за порушення правил дорожнього руху – відповідний законопроєкт подано до Верховної Ради. Карати збираються за перевищення транспортом допустимого рівня шуму – чим особливо “грішать” мотоциклісти. Розмір штрафу передбачається встановити на рівні 17 000 грн. За повторне ж порушення доведеться платити вже 34 000 грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *