У 2024-му зміняться суми у платіжках за доставку газу

В Україні у 2024 році зміняться суми у платіжках за доставку (розподіл) газу. Справа в тому, що основою для нарахування плати за доставку газу у 2024 році є обсяги споживання блакитного палива попереднього газового року, тобто з 1 жовтня 2022-го по 30 вересня 2023-го.

6997_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

“Якщо фактичне споживання за цей період менше, ніж за попередній період, то з 2024 року зменшиться і сума у платіжці за доставку газу. І навпаки – якщо обсяг споживання зріс, зростуть цифри та у платіжці”, – пояснили фахівці “ГазПравди”.

При цьому розрахувати плату за доставку газу кожен споживач може самостійно. Щоб дізнатися точну суму плати за розподіл у новому році, потрібно:

1. Взяти загальний обсяг споживання газу за минулий газовий рік та помножити на визначений для вашого регіону тариф. Тарифи можна знайти на сайті облгазу, який обслуговує споживачів у конкретному регіоні. Також можна подивитися суми на інфографіці:

2. Отриманий результат поділити на 12, тобто кількість місяців. Так можна дізнатися про свій щомісячний платіж за доставку газу в 2024 році. Наприклад, якщо попереднього газового року сім’я спожила 120 кубічних метрів природного газу, то цього року щомісяця потрібно платити за доставку 10 кубічних метрів.

Доставка газу: скільки платити за відсутності споживання

Якщо споживання немає, суму за доставку газу вважають за чинними мінімальними розмірами річної замовленої потужності. Це:

39 куб. м – для об’єкта побутового споживача, у якому природний газ використовується лише приготування їжі;
126 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
314 куб. м – для об’єкта побутового споживача, у якому природний газ використовується комплексно, зокрема опалення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *