В Україні здорожчають банани: назвали причину

В Україні, як і в усьому світі, дорожчатимуть банани – один із найпопулярніших видів фруктів серед споживачів. Банани в українських супермаркетах і так коштують недешево, а в найближчому майбутньому можуть стати ще дорожчими через глобальні зміни клімату.

0072_d8a373512af059963f59a940838f.jpg (46.85 Kb)

Про неминуче подорожчання попередив один із провідних світових експертів у цій галузі, старший економіст Всесвітнього бананового форуму Паскаль Лю, пише BBC. За його словами, глобальне потепління є величезною загрозою для постачання бананів, бо погіршує захворювання цих рослин. Це може повністю знищити врожаї у деяких країнах.

Найбільше занепокоєння в експертів викликає фузаріозне в’янення TR4 – грибкова інфекція, яка перекочувала з Австралії та Азії до Африки, а тепер і до Південної Америки. Як тільки плантацію заражено, ця інфекція вбиває всі бананові дерева. Глобальне потепління змушує мутувати збудника цієї недуги. Тепер грибок здатний вражати навіть сорти, які раніше вважалися стійкими щодо нього.

“Буде підвищення цін. Якщо не відбудеться значного збільшення пропозиції, ціни на банани залишаться відносно високими найближчими роками”, – заявив Лю.

В Україні банани почали різко дорожчати ще 2022 року, коли на 12 місяців ціни на фрукт злетіли майже вдвічі. Основною причиною стало ускладнення логістики через повномасштабне вторгнення РФ – якщо раніше Україна ввозила банани в основному морем, то тепер пріоритетним видом транспортування став автотранспорт.

До кінця 2022 року ціни на банани сягнули 67-70 грн за кг. З того часу вартість фрукту вже не знижувалась, а тепер може вирости ще сильніше, вже з урахуванням глобальних тенденцій.

Загалом банан є найбільш експортованим фруктом у світі. Еквадор є найбільшим експортером бананів, на його частку припадає 26% світового експорту. Філіппіни, Коста-Ріка та Колумбія також є провідними країнами-експортерами бананів у світі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *