В Україні вже найближчим часом злетять ціни на їжу

В Україні вже найближчим часом очікується подорожчання овочів та фруктів – їх вартість підвищуватиметься щомісяця . Крім того, вже почали зростати ціни на молочні продукти та яйця . Останні до Нового року можуть повернутися до рекордної ціни минулого року у 75 грн за десяток .

6199_1442399.jpg (81.74 Kb)

Тако прогноз озвучив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду (“Слуга народу”). Він зазначив, що крім яєць, ціни підвищуватимуться такими темпами :

овочі та фрукти – на 5-10% щомісяця;
молочні продукти – на 3–5%.
Нардеп пояснив, що подорожчання цих продуктів зумовлене насамперед сезонними факторами . Так, у холодну пору року овочі та фрукти необхідно тримати у спеціальних сховищах, і це призводить до зростання собівартості продукції.

Крім того, змінюється і пропозиція продуктів. “Господарства, які не мають таких сховищ, намагаються до початку холодів реалізувати свою продукцію, а господарства, в яких є склади, намагаються розтягнути реалізацію до початку літа, коли ціна буде вищою “, – пояснив Гайду.

Щодо яєць, то більша частина цієї продукції в Україні виробляється невеликими господарствами. Отже, кількість товару на ринку безпосередньо залежить від погодних умов – у холоди кури мчать значно менше.

“Зараз ми знаходимося в точці, коли зменшується пропозиція від домогосподарств і ціна починає підніматися вгору. Тому велика ймовірність того, що до новорічних свят ціни досягнуть показника минулого року, коли яйця на прилавках коштували близько 75 грн. за десяток”, – зазначив нардеп.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *