Світові ціни на рис зросли до 15-річного максимуму

Світові ціни на рис злетіли до 15-річного максимуму – 659 дол. за тонну. З початку 2023 року зростання цін на ключовий для цілого ряду країн продукт харчування склало 38%. Сплеск обумовлений підвищеним попитом, обмеженнями експорту та перебоями у постачанні, викликаними зміною клімату. Оскільки Україна імпортує рис, вартість цієї крупи неминуче збільшиться і в нашій країні.

37_svitovi-cin-na-ris-dosyagli-15-richnogo-maksimumu.jpg (47.78 Kb)

Азіатський еталонний сорт – тайський білий рис – показує безперервне зростання цін уже протягом трьох тижнів, пише CNN. За даними Асоціації експортерів рису Таїланду, нинішній ціновий пік став найвищим із жовтня 2008 року.

“Ціни на рис, життєво важливий продукт для мільярдів людей в Азії та Африці, різко зросли. Цьому сприяли підвищений попит, експортні обмеження та збої, пов’язані з кліматом”, – зазначає видання.

Так, найбільший експортер рису у світі – Індія – зіткнулася зі зниженням урожайності рису через несприятливі кліматичні умови, зокрема, вплив Ель-Ніньо. Це феномен, в результаті якого погода в екваторіальній частині Тихого океану стає теплішою від звичайного.

Подібні погодні явища також порушили виробництво рису в інших ключових країнах-експортерах, таких як Індонезія та Таїланд. Тривалі посухи фіксуються на всій території Азії.

При цьому, як вважають у Продовольчій та сільськогосподарській організації Об’єднаних націй ( FAO ), зростання цін на рис могло бути ще більшим – якби не великий урожай у Бразилії. Як пояснили у FAO, це “послабило тиск на міжнародні котирування цукру”.

Різке зростання цін на рис чинить тиск на світові ринки зерна. Прогнози на 2024 року демонструють погрози для поставок та інших ключових товарів, таких як пшениця та пальмова олія, зазначають аналітики.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *