Прогноз на осінь: що буде з цінами на харчі

У серпні ціни на продукти харчування зменшились на 3,9%.

4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

В Україні у вересні за рахунок надходження на ринок овочів та фруктів нового врожаю споживчі ціни знижуватимуться, можливо ця тенденція продовжуватиметься і в жовтні-листопаді. Такий прогноз надали науковці Інституту аграрної економіки.

“Подальше надходження на ринок продукції урожаю 2023 року, в першу чергу, овочів та фруктів, продовжить свій тиск на зниження споживчих цін принаймні у вересні, а можливо і в жовтні-листопаді. Водночас ціни на продукти переробки, які більшою мірою залежні від вартості енергоресурсів та мають тривалі терміни зберігання, продовжать своє зростання в перші місяці осені, скоріше за все, в незначних масштабах”, – йдеться в повідомленні.

За словами директора Інституту агроекономіки Юрія Лупенка, в серпні ціни на овочі зменшились на 22,3% проти грудня та на 25,7% – проти серпня 2022 року.

“Це значною мірою сприяло зменшенню споживчих цін на товари і послуги, яке триває вже 2 місяці поспіль: у серпні проти липня – на 1,4%, у липні проти червня – на 0,6%. Ще більш відчутно зменшились ціни на продукти харчування – на 3,9% у серпні проти 2,1% у липні”, – зазначив він.

Експерт розповів, що серед продуктів харчування у серпні зменшились споживчі ціни на фрукти (-4,2%), масло (-0,9%), соняшникову олію (-0,5%), сир і м’який сир (-0,3%), хлібні продукти (-0,2%) та яйця (-0,1%). ціни на рибу та продукти з риби, які у липні зросли проти червня на 0,7%, залишились на тому ж рівні.

При цьому, за словами Лупенка, зросли ціни на цукор – на 2% проти 1,2% у липні, м’ясо і м’ясопродукти – на 1,2% проти 1,4%, хліб – на 0,5% проти 0,3%, молоко – на 0,2% проти 0,2% у липні, макаронні вироби – на 0,1% проти -0,2%.

Ситуація на українському ринку харчів
В Щомісячному макроекономічному та монетарному огляді від НБУ зазначено, що цьогоріч ситуація в овочівництві була кращою, ніж рік тому. Оскільки зростало виробництво овочів борщового набору; відновилося вирощування кавунів, зокрема за рахунок нарощування площ у контрольованих Україною південних, а також західних та центральних регіонах.

Експерти прогнозують, що восени через збільшення внутрішнього попиту в Україіні може подорожчати масло.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *