На Миколаївщині чоловіка оштрафували на 510 гривень за перевезення дров без документів, що підтверджують їх походження. Нещодавно в Україні ухвалили новий закон, згідно з яким за зберігання або перевезення деревини без документів передбачені штрафи від 34 тисяч гривень або навіть до 7 років ув’язнення при великих обсягах.
Про це повідомила Державна екологічна інспекція. “Біля села Українка на Миколаївщині державні інспектори зупинили громадянина, який перевозив дрова в багажнику автомобіля без документів, що підтверджують законність надбання”, – йдеться в повідомленні.
Інспектори виявили порушення під час перевірки, і за відсутність документів чоловік отримав адміністративне покарання – штраф у розмірі 510 гривень. Цей випадок став одним із перших прикладів застосування штрафних санкцій, після скандального закону “про дрова”.
Нещодавно Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9665, який суттєво посилює відповідальність за незаконне зберігання та перевезення деревини. Нові правила, що очікують на підпис президента, вносять зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів. Відтепер, якщо людина зберігає або перевозить дрова без документів, їй загрожують:
адміністративний штраф у розмірі від 34 тисяч гривень, якщо загальна вартість деревини є меншою за 30 тисяч гривень;
позбавлення волі на строк від 5 до 7 років у випадку, якщо вартість збережених чи перевезених дров перевищує 30 тисяч гривень.
Новий закон націлений на боротьбу з браконьєрством та незаконною торгівлею лісом, але водночас викликає занепокоєння серед жителів сільської місцевості, для яких дрова є основним джерелом опалення. За словами адвоката Олексія Кінебаса, ці нововведення можуть зачепити багатьох жителів сіл, які традиційно заготовлюють дрова самостійно або купують їх у місцевих заготівельників без офіційних документів.
Вас може зацікавити:
Клієнту ПриватБанку видали порвані гроші зі сторонніми написами: у банку кажуть, що діяли за вимогами НБУ
Вас може зацікавити:
Україну заполонили загадкові істоти з гігантськими хоботами, схожі на колібрі. Фото
В Україні для багатьох сільських мешканців дрова – це не лише джерело тепла, але й звична частина побуту, і отримати документи на таку деревину може бути складно. Адвокат зазначає, що закон не містить перехідних положень, тож після підписання він набуде чинності відразу, що поставить під загрозу багатьох звичайних громадян, які можуть навіть не знати про необхідність документів.
Для уникнення штрафів і кримінальної відповідальності на дрова потрібно мати документи, що підтверджують законне походження деревини. До таких документів можуть належати:
чек або накладна від офіційного продавця;
дозвіл на заготівлю, виданий місцевими органами влади;
документи про купівлю на державних лісових складах.
У випадку відсутності таких документів, навіть перевезення одного дерева може призвести до штрафу. Президент України Володимир Зеленський не має наміру підписувати скандальний “закон про дрова”. Про це повідомив радник президента Дмитро Литвин в інтерв’ю для ВВС Україна. “Президент не буде підписувати цей закон”, – заявив він. Про причини він не уточнив.