Як вплинула війна і санкції на життя росіян

Дефіцит, дорогі продукти, кінопіратство – це далеко не повний перелік того, як вплинула війна і санкції на життя росіян. Незважаючи на те, що керівництво цієї країни постійно вселяє, що в економіці все добре і нема про що переживати, звичайні росіяни на собі відчувають інфляцію та зростання цін.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Яйця стали золотими

Вже приблизно місяць як головна тема у росіян – ціни на яйця. Прості курячі яйця в російських супермаркетах злетіли в ціні до 170-200 руб. (85-100 грн).

За рік, за офіційними даними, цей продукт подорожчав на 59%. Чиновники переконують народ у тому, що російські кури стали менше нестись. Насправді це неправда, оскільки за офіційною статистикою кожна російська курка знесла лише на два яйця менше, ніж минулого року.

У Білгороді місцеві жителі вишиковувалися у довгі черги на ярмарок ще затемно, щоб купити відносно дешеві яйця – по 70 руб. Брали сотнями, доки не обмежили товар по 20 шт. в одні руки.

Губернатор Білгородської області Гладков переконував людей, що у ярмарках у його регіоні яйця продають по 64 руб. Ну, як завжди, цей чиновник говорив неправду. Яйця коштували набагато дорожче, або дешевого продукту було настільки мало, що його розкидали буквально за годину.

За обхід санкцій доводиться платити

Насправді на подорожчання яєць вплинули санкції. Оскільки імпортна складова у виробництві цього продукту становить більшу частину. Так, наприклад, вакцини для птиці та корм залежать від курсу рубля, оскільки поставляються з-за кордону, та й приходять до РФ за схемою паралельного імпорту, що природно дорожче.

Крім того, в РФ збільшилися комунальні тарифи та подорожчала транспортна доставка на 50% через подорожчання палива.

Крім яєць подорожчала і сама курятина. Якщо на початку року куряча тушка коштувала 179 руб. (90 грн) за кг, то тепер 232 руб. (116 грн). І це лише за офіційною статистикою. Тому що в російських магазинах вартість курячого філе 370 – 440 руб. (185 -– 220 грн). Одна з основних причин – нестача імпортного обладнання та запчастин.

А також, як з’ясувалося, російські виробники птиці купують курей, наприклад, у Нідерландах. Їхні кури дають гарний приплід. А зараз купувати їх надто складно та дорого, знову через санкції.

Також вдвічі в ціні зросла капуста – 44 руб. (22 грн). Дорого росіянам обійдуться і апельсини, рік тому за них платили 104 руб, тепер 180 руб. (90 грн.). Подорожчали огірки майже на 50%, морква на 30%, помідори на 18%, банани на 42%, виноград на 28%, лимони на 27%.

Звичайно, за все, що йде в обхід санкцій, росіянам доводиться дорого платити.

Що ще подорожчало в Росії, то це похоронні послуги. Через війну попит на поховання зріс щонайменше на 30%. Так кремація почала коштувати на 37% вище, на стільки ж подорожчали й труни, послуга за копання могил додала 18%.

Їздять тепер на китайських авто

Остання сумна новина – з полиць російських магазинів зникли шоколадки KitKat. Тепер їх можна знайти лише в інтернет магазинах набагато дорожче. Справа в тому, що компанія Nestle пішла з російського ринку після початку повномасштабного вторгнення в Україну. А товари на складах закінчились зараз.

Росіян не влаштовують вітчизняні замінники улюблених шоколадок. Любителі Nestle розгублені.

Також жителі країни-агресора не можуть розплачуватися відомими світовими банківськими картками за кордоном. Щоб отримати легальну Visa, Mastercard їм доводиться їхати до Узбекистану, Білорусі, Грузії, Киргизії тощо. Або везти із собою пачку іноземної валюти.

Найгірше для росіян, звичайно, те, що вони вже не можуть їздити на європейських чи японських автомобілях. Оскільки запчастини для них через санкції так само не роблять.

У сервісних центрах говорять, щоб діагностувати BMW або Audi, додаток доводиться завантажувати через VPN. Але гірше, якщо власник втратить ключ від машини. На заміну може піти півроку.

Тому росіяни пересідають на китайські автомобілі. Або “москвичі”, які по суті є тими самими китайськими JAC.

У рейтингу авто, що купуються в РФ – Lada Granta, Haval Jolion, Chery Tiggo, Geely Coolray, Lada Vesta. Хоча росіяни скаржаться на те, що автомобілі сильно подорожчали через стрибок рубля, а кредити стають також дорогими через підвищення ставки ЦБ.

А з 2024 року Південна Корея повністю забороняє ввезення до Росії своїх легкових автомобілів, тому ніяких доступних Kia вже не буде.

Крадуть кіно

Щодо прокату нових іноземних кінофільмів, то в РФ їх показувати не можуть. Однак там знайшли свій вихід. Тепер перед голлівудським фільмом показують російську короткометражку. Це називається передсеансним обслуговуванням.

Фактично у РФ крадуть нові кінострічки.

У Росії влада може покарати кінотеатри за те, що вони показують фільми без згоди кіностудій, без прокатних посвідчень. Але поки що ніхто цього не робить, а асоціація кінотеатрів цієї країни навіть виступила з листом, де попросила не робити цього. Адже, фактично, піратська робота відкриває для них вікно можливостей.

Адже без голлівудських прем’єр частина кінотеатрів уже закрилася. Імпортозаміщення у цій сфері у РФ немає.

Ліки у дефіциті

Також з прилавків аптек у РФ зникла низка імпортних ліків. Наприклад, “Метіпред” – фінський препарат від артриту. У дефіциті й американський препарат від цієї хвороби “Яквінус”.

Зникли дитячі вакцини – від кору, краснухи, паротиту, поліомеліту. У РФ їх виробництво поки що не налагоджено, оскільки не вистачає своїх фахівців та грошей.

Також зникли антибіотики і таке жарознижувальне як “Панадол”.

Що чекає на росіян наступного року? Продовжиться зростання цін на продукти, послуги, інфляція зростатиме. А ще через війну в РФ відчувається дефіцит робочих рук. Мігрантів у РФ відправляють на війну, а замінити їх немає ким. У результаті дефіцит кадрів можна лікувати лише підвищенням зарплат, але для цього коштів теж немає.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *