За чотири роки стартап Saldo Apps, який входить до Netpeak Group, навчився продавати американським і європейським підприємцям бізнес-послуги на понад $1 млн. Інвестиції мають допомогти зростанню виторгу до $6 млн у 2024-му. Що може стати на заваді?
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Український стартап з екосистеми одеського IT-холдингу Netpeak Group – Saldo Apps – залучив зовнішніх інвестицій. Лід інвестором у pre-seed раунді виступив український венчурний фонд hi5 Ventures, також до фінансування долучилася група ангельських інвесторів. Поточну суму раунду засновник Радомир Новкович не розкриває, зазначаючи, що вона співставна із медіанним розміром pre-seed раунду у $460 000, за даними звіту Carta. Діапазон – від $400 000 до $700 000, повідомив Forbes на умовах анонімності співрозмовник знайомий із деталями угоди.
Новкович заснував Saldo Apps у 2019-му. За два роки компанія обʼєдналася зі стартапом ORTY Михайло Попчука. Останній вийшов із бізнесу в травні 2022-го, проєкт ORTY наразі заморожений. Нині стартап Новковича розробляє екосистему застосунків для фінансового обліку для малого бізнесу та фрілансерів. Сторони не розкривають за якою оцінкою піднятий раунд.
Saldo Apps залучив гроші через так званий safe, що не передбачає оцінки.
«У разі виторгу в $1 млн на рік оцінка буде $10–20 млн», – прогнозував для Forbes вартість Saldo Apps керуючий партнер BRISE Capital Олександр Яценко у 2021-му. Новкович повідомив Forbes, що позначки у $1 млн виторгу стартап досяг ще минулого року. Цьогорічні показники компанії він не розкриває. Новкович лише каже, що темпи зростання доходу дещо зменшилися в порівнянні з минулим роком. Причина – зміна моделі монетизації з підписної на транзакційну.
Мультиплікатори, які Яценко наводив у 2021 році, Новкович зараз коментує стримано. «На початку 2022-го оцінки стартапів впали у 5–7 разів», – каже він. У 2023-му венчурна «зима» продовжується: глобальні венчурні інвестиції у першому кварталі 2023-го схудли на 53% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, свідчать дані Crunchbase.