Вступ України до ЄС: Угорщина знову пхає “палки в колеса”

Влада Угорщини блокуватиме переговори про вступ України до Європейського Союзу (ЄС). Країна вимагає виконання цілої низки умов.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана погрожує вето на наступному саміті ЄС у грудні. Причина: права угорської меншини в Україні порушуються, йдеться в матеріалі NOS.

“Було запроваджено нові закони, які погіршили життя угорців в Україні”, – сказав Балаш Орбан, політичний радник Орбана. Він має на увазі нещодавно ухвалений в Україні мовний закон, який зобов’язує меншини, не лише угорські, отримувати щонайменше 70% освіти українською мовою.

“Ми не можемо з цим погодитися. Позиція Угорщини кристально чітка: поки існує цей закон, з українцями не може бути дискусій про їхню інтеграцію в Євросоюз”, – сказав Орбан у інтерв’ю NOS.

У Євросоюзі побоюються, що уряд Орбана займе непримиренну позицію в цьому питанні, щоб мати рацію в зовсім іншому питанні: отримання субсидій ЄС, на які Угорщина вважає, що має право. Брюссель відмовляється виплачувати ці гроші (понад 20 мільярдів євро), допоки в Угорщині існують проблеми з корупцією та верховенством права.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *