За даними державної вугільної компанії Bukit Asam, яка будує завод у партнерстві з американською фірмою Air Products and Chemicals, завод розрахований на переробку 6 млн тонн низькосортного вугілля для виробництва 1,4 тонни диметилового ефіру (ДМЕ) на рік, що може скоротити імпорт ЗВГ в Індонезію на 1 млн тонн на рік.
Індонезія розраховує на власні ресурси для збільшення постачання енергії, проте існують побоювання, що сильна залежність від забруднюючого навколишнього середовища вугілля, яке і так є основним джерелом палива для вироблення електроенергії, ще більше збільшить викиди парникових газів у країні.
Індонезія зобов’язалася досягти нульового рівня викидів до 2060 року і шукає допомоги багатим країнам для досягнення цієї мети у боротьбі зі зміною клімату.
За даними уряду, в 2021 році Індонезія спожила 7,95 млн. тонн ЗВГ, з яких 6,4 млн. тонн було імпортовано.
«Ми можемо скоротити субсидії з державного бюджету приблизно на 7 трлн рупій, водночас покращивши наш торговельний баланс та дефіцит поточного рахунку», — сказав президент Джокові, як його зазвичай називають.
Індонезія виділила 66,3 трлн рупій у бюджеті 2022 року на субсидування частини внутрішнього споживання ЗВГ.
Очікується, що імпорт ЗВГ до Індонезії скоротиться у шість разів у 2025 році порівняно з поточним рівнем, оскільки країна прагне нарощувати газифікацію вугілля, яка входить до списку «пріоритетних» інвестицій уряду, який пропонує такі стимули, як податкові пільги.
Завод знаходиться в Муара-Енім, Південна Суматра, гірничодобувний центр державної вугільної компанії Bukit Asam. Будівництво має тривати 30 місяців, і очікується, що державна енергетична компанія Pertamina використовуватиме газ, що видобувається на заводі.
Джерело: reuters