Компанія Tether, що випускає USDT, і фірма з безпеки Chainalysis уклали партнерство, в рамках якого створять систему відстеження активності на вторинному ринку.
Згідно з пресрелізом, це стосується «транзакцій, які відбуваються в межах ширшої екосистеми USDT за межами організацій з обмеженою відповідальністю, які безпосередньо купують і продають стейблкоїн».
«Рішення дає змогу Tether методично відстежувати перекази, забезпечуючи глибше розуміння і контроль за ринком USDT. Воно також слугує попереджувальним джерелом інформації для фахівців із дотримання вимог і слідчих, даючи змогу виявляти гаманці, які становлять ризик або пов’язані зі злочинними та/або санкційними адресами», — ідеться в заяві.
Інструмент від Chainalysis включає кілька функцій:
- систему моніторингу санкцій — надає список адрес і транзакцій суб’єктів, які підпадають під обмеження;
- категоризацію — ділить власників USDT за типами, включно з біржами і даркнет-ринками;
- детектор незаконних переказів — позначає потенційно небезпечні транзакції;
- аналіз найбільших гаманців.
У Tether підкреслили, що компанія «активно бореться з незаконною діяльністю в галузі», співпрацюючи зі 124 підрозділами правоохоронних органів у 43 юрисдикціях.
«Криптовалюта прозора, і застосування цієї прозорості для співпраці з владою і заморозки злочинних коштів — найкращий спосіб запобігти її використанню для тероризму, шахрайства та іншої незаконної діяльності», — зазначив співзасновник і директор зі стратегії Chainalysis Джонатан Левін.
Раніше сенатори США Елізабет Воррен і Роджер Маршалл надіслали листа Мінфіну, Міноборони та Білому дому, в якому висловили стурбованість використанням криптовалют для обходу санкцій. Претензії зокрема стосувалися USDT.
Після новин про плани Венесуели ухилятися від американських обмежень за допомогою USDT компанія Tether заявила про намір блокувати платежі, що використовуються з цією метою.
Нагадаємо, у грудні 2023 року емітент стейблкоїна підтвердив курс на співпрацю з владою і правоохоронцями по всьому світу.
Того ж місяця компанія анонсувала початок нової політики із заморожування гаманців, власники яких перебувають під санкціями США.