Учасник хакатону Bitcoin 2025 Official Hackathon представив відкриту інфраструктуру для біткоїн-транзакцій під назвою darkwire, яка використовує радіо замість інтернету та стільникового зв’язку.
Дані: darkwire.cyb3r17.space.
Основна мета darkwire — забезпечити надійний та цензуростійкий зв’язок у ситуаціях, коли інтернет та стільникові мережі недоступні або знаходяться під контролем небажаних сторін.
«Уявіть, що це [браузер] Tor для конкретного випадку використання. Хоча біткойн є певною мірою приватним, він зазнає невдачі, коли уряди та режими просто відключать вам доступ до інтернету», — зазначив розробник под псевдонімом cyber в коментарі для Decrypt.
Система передбачає створення децентралізованної mesh-мережі, яка повністю оминає з’єднання через інтернет. Натомість учасники взаємодіють через LoRa-радіо, передаючи пакети даних.
Підписані транзакції передаються між вузлами, доки не дістануться кінцевого пункту, під’єднаного до інтернету. Звідти транзакції транслюються в основну мережу біткоїна, де обробляються майнерами разом зі звичайними переказами.
Коли користувач хоче надіслати монети, він вказує кінцеву адресу та суму, використовуючи локальний гаманець під управлінням Python-бібліотеки bitcoinlib.
Система надсилає підписану транзакцію одному з вузлів darkwire, який конвертує дані в пакети необхідного розміру і транслює далі через мережу.
За задумом розробника, кожен «службовий» вузел darkwire представлено мікроконтролером на кшталт Arduino у комбінації з LoRa-трансивером для зв’язку по радіо.
За сприятливих умов подібний девайс матиме радіус дії до 10 км при прямій видимості.
Дані: darkwire.cyb3r17.space.
Cyber вважає, що вузли darkwire можна буде розміщувати у вигляді стратосферних аеростатів, морських буїв та компактних передавачів для заселених регіонів.
Наразі проєкт знаходиться на стадії демо для хакатону, але розробник зацікавлений в продовженні роботи. Деякі функції, зокрема шифрування повідомлень та отримання UTXO, поки не реалізовані.
«Я не зможу зробити це самотужки, тому буду вдячний за внески з відкритим кодом», — зазначив розробник.
Нагадаємо, У наступному релізі клієнта Bitcoin Core за замовчуванням зникне обмеження на обсяг даних у виходах OP_RETURN — розробники дозволять використовувати більше ніж 80 байтів та будь-яку кількість таких виходів у транзакції.