Регулятори ЄС запропонували поліпшити приватність цифрового євро

Регулятори ЄС запропонували поліпшити приватність цифрового євро - INFBusiness

EDPB і EDPS опублікували спільні рекомендації для цифрового євро, що забезпечують “найвищі стандарти захисту даних і конфіденційності”.

У червні Єврокомісія висунула законодавчу пропозицію, яка встановлює правову основу для можливого випуску CBDC. Згідно з документом, нова форма грошей працюватиме як цифровий гаманець. Користувачі зможуть проводити офлайн-транзакції.

EDPB і EDPS підтримали законопроєкт, відзначивши високий рівень захисту даних, однак додали кілька поліпшень.

Регулятори запропонували забезпечити обробку тільки необхідних персональних даних і уникати їх “надмірної централізації” з боку ЄЦБ або національних центральних банків.

Положення про цифрове євро вводять обмеження на володіння певною кількістю активу. Перевірка відповідності здійснюватиметься шляхом обробки ідентифікаторів користувачів та його лімітів, пояснили відомства.

У рамках дотримання вимог ЄЦБ може створювати єдину точку доступу до даних кожного власника. Обидва органи рекомендують провести оцінку для визначення “необхідності та пропорційності” такого методу. Вони підкреслили, що теоретично можна реалізувати використання технологій децентралізованого зберігання ідентифікаторів.

Регулятори також наполягли на створенні “порога конфіденційності” для онлайн- і офлайн-транзакцій, нижче якого вони не підлягають відстеженню.

Раніше в ЄЦБ спрогнозували запуск цифрового євро через 3-4 роки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *