Засновник Telegram Павло Дуров навів статистику опрацьованих юридичних запитів із низки країн на розкриття користувацьких даних за 2024 рік.
За його словами, відповідно до Політики конфіденційності в більшості юрисдикцій месенджер може у відповідь на легітимний запит влади розкривати IP-адреси та/або номери телефонів злочинців. Така практика ведеться з 2018 року і не є нововведенням для Telegram.
«У Бразилії ми розкрили дані за 75 юридичними запитами в першому кварталі 2024 року, 63 — у другому і 65 — у третьому. В Індії, на нашому найбільшому ринку, ми задовольнили 2461 юридичний запит у першому кварталі, 2151 — у другому і 2380 — у третьому», — повідомив Дуров.
Він наголосив на зростанні кількості дійсних юридичних запитів з боку ЄС у третьому кварталі 2024 року. Це сталося завдяки тому, що правоохоронні органи почали використовувати «правильну лінію зв’язку». Раніше Дуров уже згадував, що Telegram має офіційного представника в ЄС і гарячу лінію для боротьби із загрозою тероризму у Франції.
Користувачі можуть самостійно перевірити кількість оброблених звернень влади їхньої країни через бот @transparency.
Підприємець підкреслив, що останні зміни в Політиці конфіденційності месенджера були пов’язані з її оптимізацією та уніфікацією.
«Наші основні принципи не змінилися. Telegram створений для захисту активістів і простих людей від корумпованих урядів і корпорацій, але ми не дозволяємо злочинцям зловживати нашою платформою або уникати правосуддя», — додав творець месенджера.
Нагадаємо, 24 серпня влада Франції затримала Павла Дурова в рамках відкритого 8 липня розслідування щодо «невстановленої особи» за 12 статтями.
Останні включають незаконне надання криптографічних послуг, відмову у співпраці з правоохоронцями, співучасть у поширенні дитячої порнографії, сприяння наркотрафіку і діяльності ОЗУ.
28 серпня Дурова взяли під судовий контроль із заставою €5 млн і зобов’язанням з’являтися в поліції двічі на тиждень. Йому заборонено залишати територію Франції до березня 2025 року.
У першому пості після звільнення Дуров анонсував посилену модерацію в Telegram.
У вересні месенджер став оперативно обробляти та відповідати на юридичні запити з боку європейської влади.