Уряд повернув доплати військовим. Чи вистачить грошей у бюджеті? Прогноз Олександра Охріменка

Уряд повернув доплати військовим. Чи вистачить грошей у бюджеті? Прогноз Олександра Охріменка - INFBusiness

В середу, 9 серпня, на позачерговому засіданні Кабінету міністрів було ухвалено постанову, яка унормовує питання щомісячних доплат для військовослужбовців, правоохоронців і рятувальників. Економіст Олександр Охріменко вважає, що гроші на це в бюджеті з’явились завдяки відміні низки податкових пільг. 

“Уряд вирішив повернути доплати військовим: 30, 60 та 100 тисяч в залежності від того, де військовий знаходиться. Це стало можливим тому що ситуація зі збором податків покращилась. Після скасування податкових пільг надходження до бюджету збільшились, тому виникла можливість повернути доплати захисникам. Гроші є!” – сказав Олександр Охріменко. 

Як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, всі, хто залучений до захисту України, отримуватимуть доплати під час війни. Їх розмір наступний:

“На час дії воєнного стану розмір доплат становитиме 30 тисяч грн щомісяця. Для осіб, які здійснюють оперативне управління військовими частинами й підрозділами на відстані, доплати можуть становити 50 тисяч грн. А для тих, хто бере безпосередню участь у бойових діях — 100 тисяч грн”, – заявив прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив щомісячні доплати для строковиків і курсантів у розмірі 6 тис. грн і 2,35 тис. грн відповідно. 28 червня, парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт №9342 про доплати військовим у розмірі 30-100 тис. грн щомісячно. 

Як раніше повідомляв Інформатор, 26 липня, президент України Володимир Зеленський підписав податковий законопроєкт №8401. Відтак з 1 серпня скасовується 2% єдиний податок також цей закон частково скасовує чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів. Попри значну критику прийняття цього закону, економіст Олександр Охріменко вважає, що значного подорожчання товарів та послуг він не викличе.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *