У Хмельницькому збанкрутувала будівельна компанія, яку мер міста називав найменш совісним забудовником

У Хмельницькому збанкрутувала будівельна компанія, яку мер міста називав найменш совісним забудовником - INFBusiness

Господарський суд Хмельницької області визнав банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру колективного підприємства Цивільжитлобуд із Хмельницького. Свого часу це підприємство мер Хмельницького Олександр Симчишин називав “найменш совісним забудовником міста”.

На сайті Верховного суду Хмельницької області стало відомо, що суд визнав банкрутом Цивільжитлобуд та відкрив ліквідаційну процедуру колективного підприємства. Відомо, що компанія Цивільжитлобуд залишила після себе два будинки – 180-квартирний на вул. Львівське шосе, 33/2, і 120-квартирний на вул. Інститутській, 6б. Обидва проєкти будували багато років, супроводжувались скандалами і пікетами та залишили інвесторів незадоволеними. 

У 2020 році об’єднання інвесторів одного з будинків подало на підприємство до суду. Їхній адвокат розповідав, що будинок мали здати в експлуатацію ще у 2011 році, але добудували лише в липні 2019-го. Водночас жоден із клієнтів компанії на той час не отримав документи для оформлення права власності на квартиру. За даними судового реєстру, Державна фіскальна служба розслідувала кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків у період 2015-2020 років.

Фінансові проблеми Київміськбуду

Фінансові проблеми та будівництво, яке триває роками, проблема, яка може торкнутися не лише невеличких регіональних забудовників. Наприклад, холдингова компанія “Київміськбуд”, на яку припадає третина ринку первинної нерухомості Києва, наразі не може відновити роботи на більшості своїх об’єктів. Причина – колосальний брак коштів.

За словами директорки департаменту продажу та маркетингу компанії Тетяни Маркової, для завершення будівництва 20 житлових комплексів потрібно 24 мільярди гривень. Частина вказаної суми, а саме 4,5 млрд гривень, піде на добудову дев’яти ЖК, які перейшли “Київміськбуду” від збанкрутілого конкурента “Укрбуд”. Зараз роботи тривають тільки на чотирьох об’єктах. Квартири очікують майже 20 тисяч інвесторів. І мова не про місяці, а про роки очікування.

Вирішити питання з фінансами навряд чи вдасться без втручання держави. Тому в КМДА вже створили тимчасову контрольну комісію та почали пошуки аудитора. Для порівняння, наразі бюджет столиці складає приблизно 65 мільярдів гривень. То ж сума у 24 мільярди – це понад третина бюджету Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Консультивна рада Департаменту культурної спадщини КМДА підтримала забудову на місці 130-річної будівлі – що відомо
  • У Києві та інших великих містах майже не будують нове житло: експерт назвав головні причини
  • Невиконана обіцянка влади Києва. Чому не будують метро на Виноградар?
  • Швейцарська компанія-розробник AR-технологій для автомобілів WayRay оголосила про банкрутство: причина

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *