Земля під великими містами США осідає з шокуючою швидкістю

Земля під великими містами США осідає з шокуючою швидкістю - INFBusiness

Просідання землі під
великими містами США 

Нові знімки, отримані за допомогою супутників НАСА, показали тривожну тенденцію: земля під великими містами на східному узбережжі США осідає з шокуючою швидкістю.

Згідно з даними, опублікованими в журналі PNAS Nexus, із 2007 до 2020 року рівень землі під містами, такими як Нью-Йорк, Балтимор і Норфолк, знижується в середньому на 0,04-0,08 дюйма (1-2 міліметри) на рік.

Це явище загрожує не тільки інфраструктурі та житловим будинкам, а й сільськогосподарським і водно-болотним угіддям. На думку вчених, осідання стає головною причиною підвищення рівня моря на східному узбережжі, що призводить до зростання ризику повеней і руйнувань.

Чарльстон, Південна Кароліна, одне з міст, що найшвидше тонуть, уже опускається на 0,16 дюйма (4 мм) на рік. Осідання в Чарльстоні, як і в інших містах, пов’язане з людською діяльністю, такою як відкачування ґрунтових вод.

У Нью-Йорку просіданню сприяють м’яка земля і вага будівель.

Експерти використовували дані супутників і GPS для вивчення узбережжя від Нової Англії до Флориди і виявили, що середньоатлантичний регіон занурюється сильніше, ніж північний схід США. Це пов’язано з геологічними процесами, такими як льодовиково-ізостатичне коригування, яке зумовлене рухом суші, звільненої від льодовиків після останнього льодовикового періоду.

Підйом рівня моря та небезпечне осідання створюють серйозні загрози для мешканців узбережжя та довкілля. Розуміння цих процесів стає ключовим для розроблення стратегій адаптації та захисту міст від потенційних наслідків змін клімату. 

Земля під великими містами США осідає з шокуючою швидкістю - INFBusiness


Цікаво про ремонти і будівництво:
 люк-невидимка: якими можуть бути ревізійні люки під плитку і в чому їх переваги

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *