Започатковано програму підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини

Започатковано програму підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини - INFBusiness

Підготовка реставраторів

Всеукраїнська асоціація охорони культурної спадщини (ВАОКС) за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, а також Українського національного комітету ICOMOS оголосила про початок впровадження в Україні «Національної програми підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини».

В основі програми – популяризація професії реставратора, відкриття у вишах по всій країні відповідних кафедр, організація навчання та практики, в тому числі за кордоном, а також заходи з мотивації молодих спеціалістів.

Презентовано Державний реєстр нерухомих культурних пам’яток України

За словами голови ВАОКС Олександра Никоряка у вишах країни відсутні кафедри з підготовки подібних фахівців, а спеціальностям з реставрації виділяють мінімальну кількість навчальних годин, через що в професію приходить невелика кількість молодих спеціалістів-ентузіастів. Зараз в Україні працює лише невелика група фахівців-реставраторів найвищого класу, але їхніх можливостей не вистачає для покриття всіх потреб. Варто зазначити, що для розвʼязання всіх цих питань, зусиль лише держави та громадських організацій недостатньо. Співпраця із соціально-відповідальним бізнесом, який у своїй діяльності зацікавлений у відповідних кадрах, адже інвестує у  відновлення спадщини, може бути ефективною та взаємовигідною.

Програма має на меті консолідувати архітекторів, реставраторів та всіх інших професіоналів в цій галузі, виокремлення реставрації в окрему сферу, підняття її на сучасний світовий рівень, популяризація професії реставратора, навчання та підготовка кадрів. 

Започатковано програму підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *