Україна планує побудувати річковий порт та мультимодальний термінал на Закарпатті

Україна планує побудувати річковий порт та мультимодальний термінал на Закарпатті - INFBusiness

Річковий порт
на річці Тиса

Державне підприємство “Адміністрація річкових портів” звернулося до Закарпатської обладміністрації із запитом про виділення земельної ділянки на березі Тиси для будівництва річкового порту з мультимодальним терміналом. Про це повідомила пресслужба обласної адміністрації.

Ідея полягає в тому, щоб організувати міжнародні перевезення Тисою із виходом до більших судноплавних річок, як-от Рейн, Майн, Дунай.

Перспективи реалізації цього проєкту обговорили під час наради спільно з фахівцями профільних департаментів обласної військової адміністрації, басейновим управлінням водних ресурсів Тиси, прикордонниками.

“Річковий порт та мультимодальний термінал стануть першими об’єктами такого типу в межах Закарпаття. Його важливість для міжнародних перевезень для країни й нашого краю зокрема важко переоцінити. Вивчаємо документальну базу, проблемні питання, комунікуємо з усіма зацікавленими структурами, щоб розробити стратегію якомога швидшого втілення проєкту”, – сказав перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

Ідея українського річкового порту на Тисі обговорювалась на початку 2010-х років. На сайті Дунайської стратегії повідомляється, що у 2018 році Україна знову запропонувала розглянути можливість будівництва річкового порту на стику кордонів з Угорщиною і Словаччиною. Судноплавство вимагатиме виконання необхідних критеріїв для IV класу водних шляхів, зокрема необхідну глибину фарватеру від 2,5 до 2,8 м, мінімальну ширину річища 75 м і відсутність крутих поворотів.

Загальна довжина річки Тиса в межах України становить 265 км.

Україна планує побудувати річковий порт та мультимодальний термінал на Закарпатті - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *