Україна планує надати допомогу зруйнованим заводам. Але не грішми, а обладнанням

Україна планує надати допомогу зруйнованим заводам. Але не грішми, а обладнанням - INFBusiness

Дозволить відновити
промисловий потенціал

Міністерство економіки готує механізм відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених війною. Він передбачатиме надання допомоги підприємствам у вигляді іноземного обладнання, повідомила у четвер пресслужба відомства.

“Ключова ідея: національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. Акцентую, що йдеться про допомогу саме обладнанням, а не коштами. Воно постачатиметься за механізмами, аналогічними або схожими з механізмами надходження гуманітарної допомоги в Україну”, – сказав заступник міністра Ігор Фоменко.

ДІАМ запустили нову послугу – онлайн-зустріч з керівництвом: що відомо

Міністерство сподівається, що це дозволить відновити втрачений через війну промисловий потенціал.

За підрахунками Київської школи економіки, внаслідок війни щонайменше 426 великих і середніх приватних підприємств та держкомпаній були пошкоджені або зруйновані.

“Завдання на найближчий період – спільно напрацювати та запропонувати абсолютно прозорий і чіткий механізм отримання допомоги, зрозумілий як для українського бізнесу, так і для наших іноземних партнерів, на чию підтримку ми розраховуємо”, – сказав заступник міністра.

Міністерство відновлення повідомило про старт відкритого бета-тестування оновленого функціонала DREAM

Поки що план такий: підприємства мають подати списки пошкодженого обладнання (приватні – обласним адміністраціям, державні – центральним органам виконавчої влади), а держава підготує нормативну базу.

Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги, механізм її розподілу розроблять з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності. Передбачається, що пріоритет буде у підприємств перероблювання чи тих, що генерують додану вартість.

Крім того, потрібно ще розробити запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *