У Львовi змiнили ставки зi сплати земельного податку та податку на нерухоме майно

У Львовi змiнили ставки зi сплати земельного податку та податку на нерухоме майно

У Львiвськiй мiськрадi затвердили ставки зi сплати податкiв. Скоригованi ставки зi сплати земельного податку та податку на нерухоме майно затвердили на сесiї мiської ради 4 липня.

У Львiвськiй мiськiй територiальнiй громадi проаналiзували зони розташування об’єктiв житлової нерухомостi для встановлення ставок та пiльг зi сплати податку на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельної дiлянки.
Пiд час оцiнки зокрема враховували: кiлькiсть населення, житловi будiвлi, соцiальну, туристичну, транспорту та промислову iнфраструктуру, заклади торгiвлi i вiдпочинку. За результатами визначили 4 податковi зони, якi сплачуватимуть вiд 1% до 0, 25% податку:
– перша зона – Львiв, Брюховичi та Винники;
– друга зона – Дубляни, Рудне, Рясне-Руське, Лисиничi, Пiдбiрцi;
– третя зона – Малехiв, Гряда, Пiдрясне i Зашкiв;
– четверта зона – Великi Грибовичi, Воля Гомулецька, Малi Грибовичi, Зарудцi, Збиранка, Малi Пiдлiсцi, Ситихiв та Завадiв.
“Головним чином нашi змiни стосувались категорiї фiзичних осiб, для яких ранiше дiяли три групи iз зафiксованим рiвнем сплати податку 1% та нижче. Тепер, пропрацювавши данi оцiнювання громади, ми сформували чотири групи. Також враховували екологiчний стан у Малеховi та Великих Грибовичах, що внесло свої корективи. Для мешканцiв деяких громад вiдбулися позитивнi зрушення, до прикладу, вони перейшли з другої в третю групу”, – розповiла Iнна Свистун, директорка департаменту економiчного розвитку Львiвської мiської ради.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, також на сесiї внесли змiни до ухвали “Про встановлення ставок та пiльг зi сплати земельного податку”.
Попередньо у Львiвськiй громадi затвердили нову нормативно-грошову оцiнку землi в приєднаних громадах. Вiдтак, у деяких рекреацiйних територiях, як Брюховичi, нормативна оцiнка дуже виросла. Тож, розробляючи ухвалу, фахiвцi департаменту економiчного розвитку спiльно з управлiнням земельних ресурсiв мiста формували податковi коефiцiєнти, щоб нiвелювати змiни росту чи зниження вартостi за нормативно-грошовою оцiнкою.
“Ми ввели ставку 12% для тих користувачiв, якi мають акти постiйного користування, щоб стимулювати користувачiв земельних дiлянок оформляти оренду мiських дiлянок i в подальшому сплачувати меншу ставку. Для цього ще є час, адже ухвала починає дiяти з 2025 р. Тож всi суб’єкти господарювання зможуть звернутися до управлiння земельних ресурсiв i впорядкувати свої правовiдносини”, – зазначила iнна Свистун.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *