Вiтчизняний цемент не поступається iмпортному за якiстю

Вiтчизняний цемент не поступається iмпортному за якiстю

За 2023 р. з України було експортовано понад 1,2 млн. т цементу, що свiдчить про якiсть продукту i вiдповiдну спроможнiсть до конкурування на мiжнародному ринку. Про це повiдомив голова асоцiацiї “Укрцемент” Павло Качур на конференцiї про потреби вiдбудови.

“Тут варто говорити про важливiсть популяризацiї українського продукту, адже тривалий час в нашому iнфопросторi поширювалася думка, що вiтчизняний цемент є в рази гiршим за якiстю та поступається в цiнi перед iмпортним, хоча це неправда, i ми намагаємося довести це”, – запевнив Качур.
За словами експерта, в часи активної вiдбудови споживання бетону українцями зросте до 12,5 млн. т, до чого вiтчизняне виробництво варто пiдготувати. Адже через росiйськi обстрiли багато заводiв були пошкодженi частково чи повнiстю, повiдомляє “Мiнпром”.
“Зокрема, мова йде про будiвництво клiнкерних печей, яке має збiльшити спроможнiсть виготовлення цементу на понад 2,4 млн т. А саме будiвництво таких споруджень триватиме не бiльше 1,5 року”, – запевнив голова асоцiацiї.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, серед важливих заходiв – модернiзацiя великих виробництв, зокрема у дiєздатний стан планують повернути заводи в Балаклеї та Краматорську.
“Модернiзацiя таких виробництв i їх вихiд на ринок значно дешевшi, нiж будiвництва нових. Такi проєкти в часi займатимуть до 3 рокiв, вони є бiльш складними, проте призведуть до хороших результатiв”, – пiдкреслив Качур.
Третiм етапом видiляють будiвництво нових цементних заводiв. За словами експерта, Україна має родовища сировини для виписку цементу. Тож, за умови, якщо країна матиме динамiку зi споживання цементу, асоцiацiя одразу буде готова розпочати переговори з мiжнародними iнвесторами щодо будiвництва нових заводiв з нуля.
Як повiдомлялося, український ринок цементу, що показав спад у 2023 р., може вiдновитися до довоєнних показникiв до 2026 р., при цьому ємнiсть ринку зросте до 53 млрд. грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *