В українських ТРЦ орендні ставки впали до мінімуму (ІНФОГРАФІКА)

В українських ТРЦ орендні ставки впали до мінімуму (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Орендні ставки в ТРЦ

Фіксовані орендні ставки в українських ТРЦ досягли мінімумальних показників і все ще суттєво відрізняються від довоєнних.

Водночас через зменшення відвідуваності торговельних центрів більшість орендарів відмовляються від фіксованих цін і переходять на відсоток від товарообігу, страхуючись від ризиків. У 2023 році середньодобова відвідуваність у ТРЦ України склала 367 осіб на тис. кв. м GLA (торговельної площі). 

Про це розповів представник компанії UTG під час пресконференції на тему “Актуальний стан ринку торгової, офісної та житлової нерухомості України”.

“У січні 2024 року, майже всі орендарі відмовляються від сплати фіксованих платежів. Вони намагаються максимально перевести всі платежі на відрахування від відсотка від товарообігу, максимально перекласти ризики на девелопера. Якщо девелопер здатний запустити якісний торговельний центр, забезпечити хорошу відвідуваність, то отримуватиме від орендаря непогані платежі”, – пояснив експерт.

В українських ТРЦ орендні ставки впали до мінімуму (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Максимальні орендні ставки для всіх категорій орендарів ТРЦ значно нижчі, ніж у довоєнний період, у деяких випадках різниця становить понад 100%.

Найближчим часом у Києві може з’явитися ще 50 ТРЦ

Так, для кіосків до 10 кв. м максимальні ставки становлять $250 за місяць проти $420 у лютому 2022 року. Для продуктових супермаркетів – $12 за кв. метр проти $30, для ресторанів і кафе – $15 за кв. метр на місяць проти $35.

Для кінотеатрів – $4 за кв. метр за місяць проти $12, для магазинів одягу – $18-30 за кв. метр на місяць проти $37-68. Для магазинів електроніки – $8 за кв. метр на місяць проти $18. 

В українських ТРЦ орендні ставки впали до мінімуму (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Протягом 2024 року орендні ставки не будуть зростати з огляду на високу конкурентністьза покупця, і не будуть зменшуватись, прогнозує аналітик.

На ставки оренди комерційної нерухомості у 2024 році впливатимуть локація і ефективність управління – наближеність міста до лінії бойових дій, активність девелопменту у регіоні та на скільки сучасний формат на управління ТРЦ.

В українських ТРЦ орендні ставки впали до мінімуму (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Архітектурне бюро AIMM спільно з українськими девелоперами розпочали проєкт в Анталії


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

 Інфографіка: UTG
Фото: rau

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *