Відбудова Мощуна
Відновлення зруйнованого на 70% села Мощун у Київській області гальмує застаріла містобудівна документація та нормативні колізії, випливає з коментаря глави Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Руслана Кравченка агентству «Інтерфакс-Україна».
Як повідомлялося, Кабмін визначив шість населених пунктів у п’яти областях для пілотного проєкту комплексного відновлення за новими принципами: Бородянка і Мощун у Київській області, Тростянець Сумської області, Посад-Покровський у Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області. Реалізацією експериментального проєкту з відновлення цих населених пунктів займається Державне агентство з відновлення.
Руйнації зазнали майже 100% будівель: розпочалась відбудова перших будинків у Посад-Покровському
Як повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа в понеділок, комітет погодив виділення коштів із фонду ліквідації наслідків збройної агресії в сумі 3,35 млрд грн для проєктів у п’яти пілотних локаціях – усіх, окрім Мощуна.
«Є деякі робочі питання щодо Мощуна. Дві третини села становлять садові товариства, які відповідно до чинного генерального плану розташовані за межами населеного пункту. І це питання, яке потрібно вирішити», – повідомив Кравченко.
Уряд виділить ще майже 5 млрд грн на відновлення критично важливої інфраструктури України в регіонах
Він також розповів, що КОВА разом із Гостомельською селищною військовою адміністрацією працюють над «Генеральним планом села Мощун Бучанського району Київської області».
«Документ уже доопрацьовано з урахуванням пропозицій архітектурно-містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації та передано до Гостомельської селищної військової адміністрацію для його затвердження. Відповідно до закону України „Про правовий режим воєнного стану“, однією з головних проблем є те, що у Гостомельської селищної військової адміністрації відсутні повноваження щодо затвердження містобудівної документації. Наразі триває пошук виходу з цієї ситуації та поточна робота», – повідомив Кравченко.
Цікаво про будівництво: Як вибрати ідеальний профнастил для вашого проекту: корисні поради
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal