Олена Шуляк розповіла про цифрову екосистему відбудови України DREAM

Олена Шуляк розповіла про цифрову екосистему відбудови України DREAM - INFBusiness

Цифрова екосистема
відбудови України

В Україні з березня 2024 року запрацює цифрова екосистема відбудови України DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management), що дозволить запустити відбудову на повну – здійснювати управління проєктами відновлення і проводити їх моніторинг від етапу відбору до завершення реалізації.

Про це розповіла Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Відновлення житла: схвалено залучення гранту від МБРР на $150 мільйонів

За її словами, з червня цього року DREAM вже працює в тестовому режимі – зараз в ній зібрано вже понад 6 тис. проєктів, внесених представниками громад, регіонів, центральних органів влади. Саме через DREAM, пояснила Шуляк, здійснювалося подання проєктів для фінансування з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 310 проєктів, поданих ОМС, отримали фінансування – це школи, лікарні, багатоквартирні будинки, житлово-комунальна інфраструктура в постраждалих громадах по всій країні.

“DREAM переводить у цифровий формат усі необхідні управлінські інструменти. Для ініціаторів проєктів (громад, регіонів) тут є можливості фіксації збитків та підрахунку потреб, проведення громадських слухань, розвитку проєкту, пошуку фінансування, проведення закупівель (через інтегровану з DREAM систему Prozorro), імплементації проєкту, ведення та подання звітності по ньому. Більше того, функціональність DREAM постійно оновлюється”, – зазначила народна депутатка.

Уже невдовзі, повідомила вона, в DREAM запрацює прототип персонального кабінету донора та модуля аналітики. Зараз, пояснює Шуляк, у системі знаходяться сотні донорів і завдяки цій опції вони зможуть моніторити увесь цикл реалізації проєкту. Система допоможе уникнути дублювання фінансування та водночас зробить зручним співфінансування проєкту з різних джерел.

“Також розробляється методологія пріоритезації проєктів, передбачені інвестиційні профайли громад. У тестовому режимі розпочне роботу «єдине вікно» інформування громад та організацій про можливості фінансування, бюджетні, кредитні програми, гранти тощо”, – поділилася планами очільниця партії “Слуга Народу”.

Крім цього, у DREAM передбачений так званий модуль електронної демократії – щоб участь у розробці планів відновлення та проєктних ідей могли брати звичайні громадяни.

Бізнес бачить проблему дефіциту кадрів як один із ключових ризиків у майбутньому (ІНФОГРАФІКА)

Інші цифрові платформи, що братимуть безпосередню участь у відбудові – єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та геоінформаційна система відновлення та розвитку регіонів (ГІС), будуть взаємопов‘язаними з DREAM, адже всі вони є складниками єдиної архітектури відновлення.

“Сучасні та зручні цифрові інструменти для управління, моніторингу, експертизи, широких можливостей для участі громадян – це те, що забезпечить максимально прозору та успішну відбудову”, – підсумувала Олена Шуляк.

Олена Шуляк розповіла про цифрову екосистему відбудови України DREAM - INFBusiness


Цікаво про будівництво і ремонти: 
Siba Tech – інноваційна водостічна система від Ruukki


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *