Один з найбільших забудовників Китаю буде ліквідований за рішенням суду

Один з найбільших забудовників Китаю буде ліквідований за рішенням суду - INFBusiness

Ліквідація
Evergrande

Високий суд Гонконгу у понеділок схвалив петицію кредиторів і наказав ліквідувати Evergrande, одного з найбільших забудовників Китаю. Компанія має безпрецедентний рівень боргів – понад $328 млрд, вказує South China Morning Post.

Суддя Лінда Чан, яка ухвалила рішення про ліквідацію, вказала, що Evergrande за два роки після дефолту за облігаціями та кількох судових слухань так і не змогла запропонувати конкретний план реструктуризації.

“Думаю, настав час сказати: досить”, – сказала суддя.

Перед початком судового засідання акції Evergrande впали приблизно на 20%, а після рішення суду торги ними були припинені. Також перестали торгуватись акції її “дочок” New Energy Vehicle Group і Evergrande Property Services.

У Китаї застосували смарт-роботів для будівництва семирівневого вокзального комплексу Байюнь

Контроль над Evergrande перейде до тимчасових ліквідаторів, які візьмуть на себе управління його справами: вони вестимуть переговори про реструктуризацію боргу, контролюватимуть активи, рахунки тощо.

Згідно з річним звітом Evergrande за 2022 рік, компанія має понад 1200 об’єктів, які є на різних стадіях будівництва. Попри судове рішення, компанія продовжить їх будувати. До складу групи також входить автомобільна компанія, яка виробляє електромобілі, й футбольний клуб “Гуанчжоу”.

Акції Evergrande котируються в Гонконгу, але майже всі її активи та переважна більшість її боргів перебувають у Китаї. Постанова судді дозволить ліквідатору спробувати взяти під контроль активи Evergrande за межами Китаю, включно з зареєстрованими в Гонконгу дочірніми компаніями.

В Амстердамі створюють район, більша частина якого відведена під самочинне будівництво

Рішення Гонконгу не поширюватиметься на материковий Китай, якщо ліквідаторам не вдасться добитися його визнання в одному з судів КНР.

Найбільший будівельно-інвестиційний конгломерат Evergrande у Китаї стикнувся зі значними фінансовими труднощами у 2021 році, що призвело до призупинення робіт на будівельних майданчиках та прострочення передання попередньо проданої нерухомості.

У липні 2023 року стало відомо, що Evergrande за два роки втратив $81 млрд, а у серпні він подав заяву про банкрутство у США.

Один з найбільших забудовників Китаю буде ліквідований за рішенням суду - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *