На територiї зруйнованого пiд час ворожого обстрiлу музею Шухевича, що на Бiлогорщi, вiдбулося виїзне засiдання робочої групи, яка створена для врегулювання всiх питань довкола вiдновлення музею. У робочу групу входять iсторики, архiтектори, представники мiської ради, мiськi депутати та донька Романа Шухевича Марiя Трильовська.
Учасники робочої групи виїхали на мiсце, аби оглянули зруйновану будiвлю i поспiлкувалися iз працiвниками музею щодо експонатiв, якi вдалось зберегти. Також обговорили, як можна зберегти будiвлю, частина якої вистояла пiсля атаки росiян. Оглянули й територiю довкола музею, яка у майбутньому стане єдиним комплексом нового рекреацiйно-меморiального простору iменi Романа Шухевича.
На зустрiчi працiвники музею розповiли про вцiлiлi експонати, зокрема погруддя Шухевича, пiанiно та iсторичнi сходи, якi вдалось знайти пiд завалами. Також пiд час розбирання завалiв вдалось назбирати 52 палети вцiлiлої цегли, яку згодом можна використати пiд час вiдновлення музею.
Антон Коломєйцев, головний архiтектор Львова, наголосив на важливостi доступностi будiвлi вiдновленого музею для маломобiльних людей.
“Це обов’язковий момент, який треба забезпечити. Адже зараз тут ширина дверей не пiдходить для проїзду крiсла колiсного. На ганку крiсло колiсне має розвернутися, але тут по стандартах це не вдасться. Треба буде з цим працювати. Також в музеї був другий поверх iз криївкою. Це все має бути вiдтворено. Ми маємо розумiти, що туди пiсля вiдбудови музею має дiстатися крiсло колiсне. Тому ми маємо забезпечити доступнiсть i на другий поверх. Те, як буде сформовано цей об’єм, – це великий виклик i делiкатне питання. Це потрiбно все зробити з урахуванням вимог державних будiвельних норм, якi мають сучаснi пiдходи до експозицiй”, – зазначив Антон Коломєйцев.
Також головний архiтектор нагадав учасникам про умови архiтектурного конкурсу щодо облагородження громадського простору бiля музею та вiдновлення озера. Окрiм цього, пiд час виїзного засiдання проговорили питання прокладання iнженерних мереж та наголосили на необхiдностi облаштування укриття.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, на найближче пленарне засiдання сесiї у Львiвськiй мiськiй радi готують документи щодо закрiплення земельної дiлянки за балансоутримувачем будiвлi.