У продовженнi спiвпрацi щодо пiдвищення енергоефективностi, зокрема будiвель, Мiнiстерство розвитку громад та територiй України, як бенефiцiар проєкту “Просування енергоефективностi та iмплементацiї Директиви ЄС з енергоефективностi в Українi”, що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального мiнiстерства економiчного спiвробiтництва та розвитку Нiмеччини (BMZ) та спiвфiнансуванням Державного секретарiату Швейцарiї з економiчних питань (SECO), iнформує, що проєкт GIZ надає пiдтримку практичних крокiв енергоефективностi в публiчних закупiвлях та програмних дiях для вiдновлення України за принципом “краще нiж було” (Build Back Better), якiй вiдповiдає цiлям Європейського Зеленої угоди та цифрової трансформацiї ЄС. В контекстi будiвництва це означає будувати за принципами сталого будiвництва iз застосуванням сучасних енерго- та ресурсоефективних технологiй, методiв управлiння, екологiчних будiвельних матерiалiв.
Проєкт повторного використання енергоефективних закладiв дошкiльної освiти з полiпшеними екологiчними характеристиками розроблено в рамках виконання проєкту GIZ.
Наявнiсть готових проєктiв, що вiдповiдають стандартам енергоефективного зеленого будiвництва, дозволять зекономити час i грошi на будiвництво сучасних, комфортних i безпечних закладiв для дiтей.
Проєкт повторного використання розроблений на замовлення Мiнiстерства розвитку громад та територiй України (2022 р.), успiшно пройшов експертну оцiнку та вже зареєстрований i завантажений до ЄДССБ.
Проєктна документацiя розроблена з врахуванням рекомендацiй, наведених в посiбнику “Основи проєктування та реконструкцiї енергоефективних будiвель закладiв дошкiльної освiти з полiпшеними екологiчними характеристиками”, та опублiкована у вiльному доступi для потреб громад в новому будiвництвi або для вiдбудови зруйнованих закладiв.
Над проєктом повторного використання працювала команда фахiвцiв кафедри архiтектурних конструкцiй та кафедри теплотехнiки КНУБА, Науково-освiтнього центру проєктування та дослiдження будiвель з близьким до нульового енергоспоживанням (NZEB Hub), Iнституту екологiчного управлiння та збалансованого природокористування, ВГО “Жива планета”.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, архiтектурнi рiшення прийнятi iз урахуванням найкращих свiтових практик проєктування та будiвництва дошкiльних навчальних закладiв, в тому числi iз дотриманням високих вимог до рiвня енергоефективностi, екологiчностi, iнклюзивностi та безпеки перебування в примiщеннях будiвлi у випадку виникнення надзвичайних ситуацiй та у особливий перiод.
Об’ємно-планувальнi рiшення садочку передбачають зонування будiвлi у вiдповiдностi до вiкових категорiй:
– перший поверх – яслi та середнi групи;
– другий поверх – старшi групи.
Пiдвальне укриття передбачає можливiсть розмiщення усiх дiтей та вихователiв, адмiнiстративного та допомiжного персоналу дитячих садочкiв.
Архiтектурний стиль представлений переважно мiнiмалiзмом з елементами органiчної архiтектури.