Експерт повідомила, що найбільше відлякує іноземних інвесторів в Україні. Це не війна

Експерт повідомила, що найбільше відлякує іноземних інвесторів в Україні. Це не війна - INFBusiness

Іноземні інвестори не можуть
вивести свої дивіденди

Через розпорядження Нацбанку, іноземні інвестори не можуть вивести з України свої дивіденди і це є найбільшою проблемою для надходження інвестицій. Про це розповіла Голова Європейської бізнес асоціації (European Business Association, EBA). 

“Якщо дивитись на іноземну аудиторію, особливо якщо вони члени Global Business for Ukraine, вони зацікавлені в Україні. Часто-густо вони мають рожеві окуляри. Вони в них ще не розібрались. Ми намагаємося дати їм адекватну реалістичну інформацію, але водночас не зруйнувати їхній оптимізм. Щоб вони зберігали інтерес до України”, – розповіла експерт. 

Уряд затвердив новий порядок і методологію оцінки проєктів зі значними інвестиціями

Вона також поділилася історією, що в січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі в інтерв’ю найбільшій швейцарській газеті вона запросила іноземців інвестувати в Україну. 

“Я була здивована, що після цього декілька швейцарців не полінилися знайти мене в LinkedIn. Вони написали приблизно таке: Анно, ви запрошуєте нас інвестувати в Україну. То ми вже інвестували. Але ми не можемо вивести свої дивіденди з України. Водночас у Швейцарії нам нараховують податкові зобов’язання на доходи, які ми нібито отримали в Україні. То нам скоро доведеться свої будинки продавати, щоб сплатити податки. Багато закордонних інвесторів запитують: ок, якщо ми інвестуємо, то як ми будемо забирати свої прибутки? Це одне із топових питань”, – поділилась голова ЕВА. 

Уряд оновив методологію розрахунку держпідтримки для великих інвестпроєктів

Виведення за кордон корпоративних прибутків, дивідендів, роялті та інших платежів заблоковані постановою Нацбанку №18 від 24 лютого 2022 року.

“Я розумію голову Нацбанку Андрія Пишного та міністра фінансів Сергія Марченка, які не можуть відкрити шлюз, щоб з України масово виводилися кошти. Їх можна зрозуміти, тому що Україні потрібна макроекономічна стабільність. З іншого боку, я розумію тих, хто пише мені ці “листи щастя”. І вони так само будуть погано розповідати про Україну далі. Можливо, цю проблему треба вирішувати на урядовому рівні – щоб інші країни принаймні не обтяжували своїх громадян податками на доходи з України, які наразі неможливо вивести”, – додала експерт. 

Експерт повідомила, що найбільше відлякує іноземних інвесторів в Україні. Це не війна - INFBusiness


Цікаво дізнатись:
 читайте, про впровадження електротранспорту в Україні


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Фото: УНІАН

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *